- Liek mērcēties zirņus – vislabāk uz nakti. Teorētiski var vārīt arī uzreiz, taču izmērcēti zirņi izvārīsies krietni ātrāk, apmēram 15–20 minūtēs.
- Tātad – izmērcētos zirņus liek vārīties nelielā ūdens daudzumā (ja vajadzēs, varēs papildināt).
- Nomizo sīpolu, sagriež četrās daļās un liek pie zirņiem katlā, tāpat arī ķiploka daiviņas (ja patīk asāka ķiploka garša, to var nevārīt, bet vēlāk pievienot svaigu). Pieliek arī laurlapas un kurkumu.
- Kad zirņi izvārījušies, izķeksē laurlapas un virumam ļauj kādu brīdi atdzist.
- Ja ir lieks ūdens, to nolej nost, bet ārā neizlej (varbūt noderēs!), un zirņu masu ar visiem sīpoliem un ķiplokiem (ja vārījās kopā) sablendē kopā ar 4 ēdamkarotēm olīveļļas un svaigi spiestu citronu sulu.
- Ja vēlas, pirms blendēšanas kādu ceturto daļu zirņu atstāj neblendētus – tos pēc tam var iemaisīt sablendētajā masā, ja patīk graudaināks humoss.
- Sablendētajiem zirņiem pēc garšas pieber sāli un svaigi maltus baltos piparus (var arī melnos, bet garšai piestāvīgāki ir baltie). Un, ja masa šķiet par biezu, var pieliet iepriekš nolieto vārīšanās šķidrumu.
- Tad iemaisa arī nesablendētos zirņus (ja tādi bija) un var likt pasniegšanas traukā – ja pasniedz visu uzreiz lielākai kompānijai, labāk derēs lēzenāks dziļais šķīvis, jo tad veidosies lielāka humosa virsma, kurai pārkaisīt atlikušos labumus.
- Ja ēdēju mazāk, var likt nelielā bļodiņā. Tad humosam pārlej apmēram 2 ēdamkarotes labas olīveļļas, pārkaisa sīki sakapātus lociņus, marinētos kaperus un ceptos sīpoliņus.
- Var ēst uz grauzdētām maizītēm, bet jāsaka, ka izcili labi garšo arī bez maizes…
* Pirkto cepto sīpolu vietā var likt arī pašceptus – garša, iespējams, iegūs, bet nebūs tik kraukšķīgi kā veikalā pirktie.