Pati recepte nav sarežģīta, bet ir jāievēro daži noteikumi. Par sastāvdaļu proporcijām konkrētu norāžu nav – saldums jākoriģē pēc paša garšas vajadzībām, jo kokosūdens ir mazāk salds nekā augļu sulas. Augļi un ogas jāņem pēc savas gaumes. Piemēram, šobrīd jau ir pieejamas sezonas ogas. Lai deserts izdotos krāsaināks, es izmantojam mellenes, zemenes, kivi, avenes un konservētu mandarīnu daiviņas!
Pēc savas garšas saldinātam kokosūdenim pievieno želējošo vielu un maisot uzvāra atbilstoši norādījumiem uz agaragara paciņas. Silikona formiņās savieto augļus un ogas. Uzmanīgi jāskatās, lai griezto augļu plakanās daļas nepieskartos formiņas malām. Jāatceras, ka kokosūdens želeja būs tā, kas saturēs kopā desertu, tāpēc ar saturu to nedrīkst pārblīvēt. Tad deserts neturēsies kopā. Uzreiz gan teikšu, ka var izmantot visdažādākās formas, bet no silikona vieglāk desertu dabūt ārā.
Kad kokosūdens padzisis, aizpilda formiņas. Agaragars želē ātrāk nekā želatīns, un jāstrādā gana ātri. Želejai savelkoties, var vēl nedaudz palabot augļu un ogu izvietojumu. Tad liek ledusskapī līdz laikam, kad tiks pasniegts.
Šo desertu var gatavot dažādās formās un variācijās. Protams, var izmantot arī želatīnu, taču jāatceras, ka karstā vasaras dienā agaragara želeja labāk saglabās formu, un arī kāds draugs vegāns varēs to baudīt. Želatīna gadījumā jāizvēlas atbilstoša forma, lai to varētu iegremdēt siltā ūdenī, kad jāatbrīvo želeja. Tāpat var eksperimentēt ar mazajām pašmāju paku sulām. Atgriež paciņas augšu un pašu paciņu izmanto kā vienreiz lietojamu želejas formu. Tālāk seko sevis izdomātam plānam, izmantojot pēc iespējas caurspīdīgākas sulas.