- Palīdz priecāties par dzīvi un dzīvot ilgāk
Cilvēkiem, kuriem dzīvē daudz aizliegumu, mazinās dzīvesprieks. Tik daudziem kafija ir baudas mirklis, ka tā vien ir labā ziņa – gandrīz nevienam nav iemesla to sev liegt! Mērenā daudzumā lietojot kafiju, tā uz sirdsdarbību neatstāj negatīvu ietekmi, zinātnieki kafijas efektu uz sirds veselību un veselību kopumā visbiežāk vērtē kā neitrālu vai pat pozitīvu.
Kā rāda dažādi pētījumu apkopojumi, tā var paildzināt dzīvi.
Turklāt tiem, kam asinsspiediens allaž ir mazliet par zemu, nereti tieši kafija ir vienīgais glābiņš, lai sevi sapurinātu. Arī nomāktajiem tā palīdz justies kaut drusku labāk. Depresiju, protams, neārstē, bet vismaz uz brīdi atvieglo grūto stāvokli.
Citi lasa
- Pasargā aknu šūnas, noder pretvēža profilaksē
Tas nu gan ir viens no izpētītajiem un vispāratzītajiem kafijas labumiem bez nekādiem bet. Ir pat pētījumi, ka, ārstējot C hepatītu, kafijas baudītājiem izdevies samazināt zāļu devu.
Kafija vēlama arī tad, ja ir taukainā hepatoze un fibroze.
Mazina cirozes risku. Tā kā kafijā ir daudz spēcīgu antioksidantu, izteikti pieņēmumi, ka kafijas dzeršana spēj pasargāt ne tikai no aknu, bet arī no citiem vēža veidiem.
- Piedalās cukura līmeņa regulēšanā
Kafija stimulē ne tikai simpātisko nervu sistēmu un vielmaiņu, bet arī labvēlīgi iedarbojas uz glikozes vielmaiņu. Tāpēc to iesaka otrā tipa cukura diabēta pacientiem, lai palīdzētu svara, kā arī cukura līmeņa regulēšanā. Kafijas lietošana arī mazina risku saslimt ar otrā tipa cukura diabētu.
- Paātrina vielmaiņu, palīdz pret aizcietējumiem
Kafija spēj palīdzēt veicināt zarnu darbību, tāpēc dod labumu arī tiem, kurus moka aizcietējumi.
- Palīdz samazināt urīnskābes līmeni
Daudzi, kam sākusies podagra vai ir tikai paaugstināts urīnskābes līmenis, baidās dzert kafiju. Bet tieši tad kafija ir pat vēlama, jo spēj samazināt urīnskābes daudzumu
- Noder neirodeģeneratīvo slimību profilaksei
Lai mazāk satraukumu par to, ka tik vecumdienās nebūtu jācieš no Alcheimera demences vai Pārkinsona slimības, vajag laikus padomāt par veselīgu dzīvesveidu. Un iekļaut ikdienas ēdienkartē arī pāris tases labas kafijas, kas stimulē smadzeņu šūnu darbību.
- Urīndzenošs līdzeklis
Ir situācijas, kad tas ļoti noder. Citreiz traucē, jo bieži jāskrien uz tualeti, kas, piemēram, ceļojumā, ir apgrūtinoši. Urīndzenošā iedarbība nav tik spēcīga, ka organisms varētu atūdeņoties, par to gan nevajag satraukties.