Kas vajadzīgs?
Divi pietiekami ietilpīgi katli (skatīt šķidruma daudzumu zemāk), sarkanais kāposts, karkadē tēja (maisiņos vai beramā), zaļumi, puķītes un putraimi (un citi dekorēšanas materiāli pēc izvēles), marle un diegs olu ietīšanai, galda etiķis un sāls (var iztikt arī bez).
Darba gaita soli pa solim
- Vienā katlā liek 15 karkadē (sarkanās, hibisku ziedu) tējas maisiņus vai attiecīgu daudzumu beramās tējas apmēram uz 2 litriem ūdens.
- Otrā katlā liek pusi vai pat vairāk no sakapāta sarkanā kāposta (vidēja lieluma) apmēram uz 2 litriem ūdens.
- Abus katlus liek uz plīts, uzvāra un minūtes 15 uz nelielas uguns pavāra, lai krāsviela jau no kāposta un tējas nāk ārā.
- Kamēr vārās novārījumi, ietin olas. Olu tīšanai attēlā redzamajām olām izmantoti zaļie lociņi, narcišu lapas, puķītes, dilles, kinzu, jaunās nātrītes un gārsas, kaltēta oregano zariņi, auzu putraimi un lēcas u.c. Dažas olas katlā var ielikt plikas (tās sanāks viendabīgi tumšākas), pārējās kopā ar aptītajiem augiem ietin marlē un rūpīgi nosien ar diegu, lai neraisās vaļā.
- Satītās olas saliek katlos, skatās, lai būtu nosegtas ar šķidrumu (tējas maisiņus un kāpostus ārā neņem!). Piešauj etiķi pa šļukai katrā katlā un tāpat arī pa krietnai šķipsnai sāls (var iztikt bez, bet tas palīdz labāk “pieķert” krāsu – tā liecina pieredze).
- Uz mazas uguns pavāra 15 minūtes un atstāj olas katlos atdzist vairākas stundas, vislabāk uz nakti.
Rezultāts
- Attēlā redzams, ka sarkanā kāposta novārījumā olas sanāk košāk zilas, bet karkadē tējas novārījumā tumšāk zilas, dažkārt zilpelēkas.
- Tikko iztītas, olas vienmēr izskatās tumšākas – noslaukot krāsa mazlietiņ var nākt nost, tāpēc stipri berzēt nevajag.
- Baltas olas nokrāsojas košākā un gaišākā tonī, brūnās tumšākā, bet tikpat labi.