- Būs vajadzīgs neliels klēpis siena.
- Pagatavo mīklu, sajaucot un samīcot kopā miltus, ūdeni un šķipsnu sāls viendabīgā mīklā.
- Cāli ierīvē ar sāli un pipariem un sviestā apbrūnina no visām pusēm, lai cālis iegūtu zeltaini brūnu ādu.
- Karstumizturīga cepamtrauka dibenu un sānus izklāj ar sienu, uz tā liek cāli un apklāj ar sienu. Cepamtraukam uzliek vāku, kuru noslēdz, tam cieši apkārt (starp trauku un vāku) aplipinot mīklu, kas cepšanās laikā nodrošinās hermētiskumu.
- Liek iepriekš uzkarsētā cepeškrāsnī 180 grādos un cep aptuveni pusstundu. Izņem no cepeškrāsns un atstāj neatvērtu vismaz 15 minūtes, tad uzmanīgi atver cepamtrauku un cāli atpūtina 10 minūtes – pirms celšanas galdā un sagriešanas. Ja vēlas, karsto cāļa ādu ierīvē ar sālītu sviestu.
*Siens kulinārijā tiek izmantots jau kopš seniem laikiem. Sākotnēji to izmantoja siltumizolēšanai – sienā satina pagatavoto ēdienu, lai tas saglabātos silts. Un ēdiens ieguva burvīgu aromātu un garšu. Tā pamazām siens receptēs sāka ieņemt aromāta un garšas piešķīrēja lomu.
*Dabisko pļavu siens ir ne tikai daļa no Latvijas kultūrvēstures un ainavas, kas diemžēl lēni izzūd līdz ar pašām pļavām, zārdiem un gubām, tas ir arī vietējo savvaļas garšaugu ekstrakts. Bagātās dabiskajās pļavās aug savvaļas burkāni un ķimenes, madaras, biškrēsliņi, āboliņi, vīgriezes, pelašķi, gaiļbiksītes, kalnumētras, mārsili, spradzenes, piparmētras, asinszāles.
*Šī ir veselīga recepte, jo vista tvaicējas savā sulā un uzsūc pļavas augu aromātus un garšas. Ja vēlas pavisam atteikties no taukiem, vistu tikai ierīvē ar sāli un pipariem, bet neapbrūnina sviestā. Pavasara vai kukurūzas cāļa vietā var izmantot arī paipalas vai mājas vistu!
*Izmanto tikai neapstrādātu sienu!