Majonēzes marināde putna gaļai
Majonēzei pievieno citronpiparus un krietnu saišķi svaigu zaļumu – sakapātus pētersīļus un kinzu (sāli var nelikt, to varēs uzkaisīt gaļas cepšanas laikā). Iemīca marinādē gaļas gabaliņus, atstāj ievilkties. Aptuveni pēc stundas jau var cept!
Āzijas marināde
Patiks eksotiskas garšas cienītājiem! Ņem sojas mērci, ingveru, svaigas piparmētras, kinzu, ķiploku, mazliet čili pipara un medu. Samaisa saldskābu masu. Visu ņem tādās proporcijās, kā vislabāk garšo: ja vēlas – taisa asāku, ja vēlas – saldāku. Gaļu notur marinādē divas trīs stundas un var cept.
Padomi cepšanā:
- Vislabāk šašliku cept uz turpat grilā izdegušas malkas oglītēm. Ja tomēr cep uz veikalā pirktām kokoglēm, aizdedzināšanai jāizmanto nevis degšķidrums, bet skali.
- Ja iemarinēta visa vista (ne tikai šķiņķi vai fileja), vispirms cep krūtiņu (fileju). Kad tā izcepta un apēsta, būs gatavi arī pārējie gabaliņi.
- Pirms noņem iesmus no oglēm, gaļas gatavību vēlams pārbaudīt: ar nazi vienu gabaliņu pārgriež – ja vidū ir gatavs, ņem nost.
- Nevajag iesmus nepārtraukti grozīt, bet arī aizmirst nedrīkst. No visām pusēm gaļa jācep pakāpeniski un vienmērīgi.
Universālā jogurta mērce
Derēs jogurts bez garšas, piemēram, lakto vai grieķu jogurts. Pievieno divus savstarpēji saderīgus garšaugus: smalki sagrieztas dilles un kinzu, vai piparmētras un baziliku. Pieber pavisam nedaudz sāls. Šāda mērcīte labi garšos ar jebkādas gaļas šašliku.
Svaigā dārzeņu mērce
Ļoti smalki sagriež tomātus un gurķus, sajauc ar kvalitatīvu olīveļļu, dažādiem zaļumiem, sāli, ķiploku, asajiem pipariņiem.