Pufīgās krāsas
- Nepieciešamie materiāli: skūšanās putas un PVA līme.
- Proporcijas 1:1.
Pats jaukākais, ja neskaita pašu procesu, ir tas, ka arī pēc nožūšanas darbi saglabās savu pufīgumu. Mēs sākumā zīmējām ar balto masu, pēc tam sadalījām to vairākās daļās un sajaucām ar pārtikas krāsvielām, lai izrotātu darbiņus.
Mandarīnu sveces
- Nepieciešamie materiāli: mandarīni un eļļa.
Pats atbildīgākais posms – atrast viegli mizojamus mandarīnus un nomizot tos tā, lai iekšā paliek tas baltais diedziņš. Pēc tam viss vienkārši – ielejam eļļu (mēs ņēmām cepšanai domāto olīveļļu), un aizdedzinām balto diedziņu. Tas arī viss. Sveces dega ilgi!
Eksperiments ar čiekuriem
- Nepieciešamie materiāli: čiekuri (atklājām, ka ar priežu čiekuriem sanāk vislabāk) un ūdens.
Ūdeni, protams, varētu ņemt visparastāko, bet mēs to padarījām par burvju ūdeni – pāris pilieni pārtikas krāsvielas un spīdumiņi.
Citi lasa
Ja čiekuri ir aizvērušies, tad paturiet kādu brīdi siltumā, lai atveras. Tad ar bērniem pārliecinājāmies, ka rokām tos aizvērt nevarēs. Ielikām čiekurus ūdenī un jau pēc 5 minūtēm varēja redzēt pirmās izmaiņas, bet pēc 30 minūtēm visi mūsu čiekuri bija aizvērušies.
Pēc tam pārliecinājāmies, ka aizvērtos ar rokām arī nevar atvērt, atstājām atkal siltumā. Eksperiments tika atkārtots vairākkārtīgi un čiekurus man nav ļauts izmest vēl aizvien.