Lai pierādītu šī ieteikuma aplamību, ka pirmajās dienā bērniņam ir jāpaliek telpās, ārste iesaka padomāt: kā gan mazulītis nokļuvis mājās? Viņa pirmais izgājiens svaigā gaisā noticisa jau dienā, kad bēbītis atstājis dzemdību nodaļu. Gada siltajos mēnešos dzimušie iznēsātie bērniņi pastaigās var doties no piecu dienu vecuma. Ja mazulītis pasteidzies piedzimt nedaudz pirms noteiktā laika un viņam nācies padzīvot apsildāmajā gultiņā, laukā viņš var doties no desmitās dzīves dienas. Mediķi par to māmiņu brīdinās slimnīcā.
Nepārspīlēt ar apģērbu
Viena no grūtākajām nepieredzējušu vecāku izvēlēm ir – kā pastaigai apģērbt mazulīti, lai viņš nesaltu. Šis jautājums nomāc arī vasarā.
Bērnu ārsti uzsver, ka siltā laikā nosalušu bēbīti viņi nav redzējuši, bet sakarsušu – katru dienu.
Parasti bērniņi tiek par daudz satuntuļoti, jo pieaugušos aizvien māc bažas, vai tikai maziņajam nav par aukstu. Gatavojoties pastaigai, pamatnoteikums, ko nevajadzētu aizmirst: nepārspīlēt ar apģērbu! Iespējams, ka dzīvoklī vai mājās vasarā ir vēsāks nekā laukā. Ģērbjot bērniņu pastaigai, vispirms der novērtēt, kā ģērbušies paši vecāki, un mazulītim uzvilkt vienu kārtu vairāk. Ar to pietiks! Piemēram, ja ārā temperatūra ir pāri 20 grādiem, māmiņai ērti T kreklā, jaundzimušais labi jutīsies krekliņā, rāpulītī un plānā cepurītē. Pastaigājoties vajadzētu pataustīt bērniņa muguriņu zem drēbītēm – ja tā ir sasvīdusi, viņš saģērbts par siltu. Bēbītis, kurš vienmēr ir saģērbts par daudz, pats nespēj piemēroties temperatūras svārstībām, tāpēc vieglāk saaukstēsies.
Ja mazulis salst, viņš satrauksies, raudās, viņam būs aukstas rociņas un kājiņas!