Mentālās veselības check-up punkts ir paredzēts ikkatram pusaudzim un jaunietim vecumā no 12 – 25 gadiem, kurš vēlas uzzināt vairāk par savu mentālo veselību un veidiem, kā to uzlabot un uzturēt veselu. Check-up punktā jauniešiem būs iespēja veikt profilaktiskas mentālās veselības pārbaudes, brīvā gaisotnē aprunāties ar speciālistiem, kā arī izmēģināt virtuālās realitātes terapiju. Ja nepieciešams, jaunietim sniegs padomus un izstāstīs par citām atbalsta iespējām mentālās veselības uzlabošanai.
“Pandēmijas ietekmē bērnu un jauniešu skaits, kuriem rodas kādas mentālās veselības grūtības, aizvien pieaug. Tāpēc ierastie palīdzības veidi vairs neder un visā pasaulē speciālisti aktīvi domā, kā veidot atbalstu jaunos, mūsdienīgos veidos. Esmu ļoti priecīgs, ka arī Latvijā varam piedāvāt vienu no pasaules mērogā jaunākajām tendencēm – pusaudžiem draudzīgu mentālās veselības check-up jeb pārbaudes punktu. Īpaši svarīgi, ka šie punkti atrodas jauniešu un ģimeņu iecienītās vietās, jo tas palīdz gan uzrunāt pašus jauniešus, gan arī parāda, ka mūsdienās parūpēties par savu mentālo veselību ir tikpat normāli kā iet uz trenažieru zāli vai iepirkšanās centru,” skaidro Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs.
Plānots, ka sākumā mentālās veselības pārbaudes punkts darbosies vienu reizi mēnesī, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus. Atkarībā no noslodzes un pieprasījuma, check-up punkta darbība var tikt pārplānota. Punktā darbosies mentālā check-up punkta vadītājs un pusaudžu psihoterapijas speciālists Nils Konstantinovs un citi mentālās veselības speciālisti.
Mentālās veselības pārbaudes punkts darbosies sestdienās, sākot no 18. septembra, no plkst. 14:00 līdz 19:00 Galerija Centrs 3. stāvā Kiwie Space telpā. Check-up punkta apmeklējums ir bez maksas un nebūs nepieciešams iepriekšējs pieraksts.
Par mentālo veselību ir nepieciešams rūpēties, tāpat kā par fizisko. Pandēmijas laikā īpaši svarīgi tas kļuvis pusaudžiem un jauniešiem – aptuveni 1 no 3 jauniešiem izjūt kādas mentālās veselības grūtības. Daudziem tas izpaužas kā pastāvīgs nogurums, depresivitāte, aizkaitinātība, konflikti ar vecākiem, nevēlēšanās neko darīt vai vēlme pazust ierīcēs un videospēlēs. Mentālās veselības check-up punkts ir mūsdienīgs, īpaši pusaudžiem un jauniešiem atbilstošs pakalpojums citā formātā, kas ļauj jaunietim uzzināt vairāk par savu mentālo veselību, apgūt jaunus veidus, kā to spēcināt un saņemt informāciju par palīdzības iespējām, ja tāda nepieciešama.