Šī sedziņa darināta no dziju pārpalikumiem, un to pa spēkam uztamborēt pat pirmklasniekam, mammai atliek vien satamborēt kopā kvadrātiņus. Bēbim patiks knibināt krāsaino sedziņu.
Vajadzēs
- 300 gramus dažādu krāsu dziju atlikumus. Šis ir labs veids, kā izmantot dziju, kas izārdīta no vecāko bērnu džemperīšiem, kas palikuši par mazu. Dzijai jābūt pēc iespējas vienāda resnuma.
- atbilstoša izmēra tamboradatu. Vidēja raupjuma dziju ieteicams tamborēt ar 3. numura tamboradatu.
Darba gaita
- Tamborē 24 kvadrātiņus (kā tos tamborē, pamādcība atrodama jebkurā tamborēšanas rokasgrāmatā. Ja grib lielāku sedziņu, tamborē vairāk kvadrātiņu.
- Vietā, kur mainās krāsa, dziju galus ieteicams pietamborēt nākamajai rindai. Tā gali nelien ārā un nav jāievelk.
- Gatavos kvadrātiņus vaļīgi sadiedz, lai sedziņa turas kopā, bet vajadzības gadījumā diegu var izvilkt ārā.
- Lai kvadrātiņi izceltos, to satamborēšanai izmanto citas krāsas dziju nekā kvadrātiņa ārējai malai. Satamborē ar stabiņiem bez apmetuma, pamīšus durot tamboradatu divu blakus esošo kvadrātiņu ārējos stabiņos. Tā veidojas plakana vīlīte.
- Kad visi kvadrātiņi satamborēti, sedziņai aptamborē (durot tamboradatu katrā kvadrātiņa ārējā stabiņā) divas rindiņas ar stabiņiem bez apmetuma.
- Nobeigumā ar citas krāsas dziju tamborē cakiņas, durot tamboradatu katrā iepriekšējās kārtas stabiņā. Lai sedziņas mala nebūtu viļņaina, maliņu tamborē šādi: viens stabiņš bez apmetuma, trīs gaisa cilpiņas, tad tamboradatu iedur tajā pašā stabiņā, no kura tika sākts tamborēt gaisa cilpiņas, tad atkal viens stabiņš bez apmetuma utt. Ja maliņa tomēr mazliet viļņojas, ik pēc desmit cakiņām vienu iepriekšējās rindas stabiņu izlaiž.
- Gatavo sedziņu izmazgā un izklāj uz liela frotē dvieļa, lai izžūst.