Slings nomierina bēbīti
Stāsta Madara Timrota, Kristera mamma: «Pirmie mēneši mums bija smagi, jo dēliņš dzīvojās tikai man pa rokām, citādi raudāja un bija nemierīgs. Pieņēmu domu, ka pirmie trīs mēneši jāuztver kā grūtniecības ceturtais trimestris, bet, kad jau ceturto mēnesi mazais gribēja būt tikai man rokās, radās aizdomas, ka tomēr kaut kas nav kārtībā. Izrādījās, ka dēlam ir govs piena alerģija. Palēnām viss nokārtojās, bet es meklēju arī kādu risinājumu, lai atvieglotu mūsu ikdienu. Tā uzzināju par slingu. Daudz informācijas meklēju internetā – kur slingu var iegādāties, kā to pareizi uzsiet. Beigās tā visu biju izstudējusi, ka pati iemācījos uzsiet slingu (citām mammām gan varu ieteikt konsultācijas manislingi.lv). Pirmajās reizēs Kristeram ne visai patika, bet apņēmīgi turpināju viņu likt slingā. Sākumā pa piecām, desmit minūtēm, līdz mazais pierada. Viss jaunais sākumā rada stresu, bet, kad tu parādi, ka tas ir labi, arī bērniņš to izbauda. Mazajam slingā patika; kad es staigāju, viņš pat ieaijājās miedziņā, pie mammas varēja justies drošībā.
Slings īpaši palīdzēja laikā, kad mazais vēl nesēdēja, bet jau gribēja redzēt, kas notiek ārā. Šajā ziņā slings ir ideāls, bērniņš ir tuvu pie mammas, visu var redzēt, pataustīt, varu viņam visu pastāstīt, mazais var baudīt ārpasauli. Mammai ir ērti, ka ir brīvas rokas, var ieiet veikalā un nopirkt kādas ikdienai nepieciešamas lietas. Slingu esmu iemanījusies uzsiet ātri, un tas patiešām ir viegli. Domāju, ka slingu izmantosim arī turpmāk, – tas ir veids, kā bērnam palīdzēt justies aktīvam un arī vecāki var būt pietiekami mobili un piekļūt vietām, kas ar ratiem nav sasniedzamas.»
Kādi ir slinga plusi?
- Var lietot kopš dzimšanas. Slings cieši atbalsta bērna muguriņu un nodrošina veselīgu dziļā ietupiena pozu.
- Bērnu slingā var nēsāt visdažādākajās pozās (guļus, vertikāli uz vēdera, uz gurna, uz muguras).
- Ērts gan mājās, gan dodoties garākās pastaigās visos gadalaikos, nekaitējot savai un bērna veselībai.
- Ergonomiski pareiza nēsāšana nomierina nemierīgus mazuļus, veicina fizisko, psihoemocionālo un sociālo attīstību.
Ar Mei-tai slingu ir ļoti ērti!
Stāsta Madara Ternovaja, Mikaelas mamma: «Lietojam Mei-tai slingu, lai gan draudzējamies arī ar ratiņiem. Mikai ratos patīk, bet viņa labi jūtas arī slingā. Tā ir vesela zinātne, kā pareizi sasiet slinga šalli, un, godīgi sakot, man tam pietrūka pacietības. Nebija arī pārliecības, vai
bērns ir iesiets pareizi, vai atrodas ergonomiski pareizā pozā. Kopā ar meitiņu eju uz māmiņu dejām. Sākumā dejojot liku meitu tradicionālajā slingā, bet tad deju skolotāja piedāvāja izmēģināt Mei-tai slingu no MaZi.lv. Man ļoti patīk – to var uzsiet divreiz vieglāk un ātrāk nekā parasto slingu, un galvenais, ka meitiņai nav karsti. Nēsājot meitu tradicionālajā slingā, man nebija ērti un sāpēja mugura – varbūt tāpēc, ka slingu nebiju pareizi sasējusi. Ar Mei-tai slingu jūtos daudz ērtāk, mugura, nēsājot meitu, nesāp. Šis slings ir paredzēts no četru mēnešu vecuma, lai gan reizēm man arī tagad gribas pieturēt meitai galviņu. Mei-tai slingā mazā jūtas ļoti labi, arī parasto slingu pieņēma ar pirmo reizi. Protams, brīžiem meita grib izlocīties ārā, bet jebkurā gadījumā viņai ir vaļā visa pasaule. Ir tik ērti, ka nav jānes lejā pa trepēm rati, bet vari iesiet bērnu slingā, tev ir brīvas rokas, vari darīt visu, ko vēlies. Šo slingu var arī siet uz muguras, bet to vēl neesmu izmēģinājusi. Ļoti patīk MaZi.lv slingu dizains, ir patiešām liela audumu izvēle, mammas var izvēlēties individuālu dizainu. Liels prieks, ka izvēlējos šo Mei-tai slingu, esmu ļoti apmierināta!»
Kas ir Mei-tai slings?
Tas ir kvadrātveida vai taisnstūrveida kokvilnas auduma gabals ar piestiprinātām auduma saitēm pie katra stūra, un tas tiek nēsāts uz abiem pleciem. Apakšējās lences tiek apsietas ap vidukli, bet augšējās tiek krustotas uz muguras un priekšpusē. Savu nosaukumu ieguvis no Āzijas. Mei-tai slingā atšķirībā no ķengursomas mazulis atrodas fizioloģiski pareizā pozā. Mazuli var nēsāt gan priekšpusē, gan uz muguras vai gurna. Mei-tai slings paredzēts bērniem no četru līdz 36 mēnešu vecumam.
Ergosoma ir lieliska alternatīva ratiem
Stāsta Benita Aržanova, Ances un Paula mamma: «Ance mēneša vecumā vairs negribēja gulēt ratos, tāpēc meklēju alternatīvu, lai meitiņa nebūtu jānēsā rokās. Draudzene aizdeva riņķa slingu, bet meita bija aktīva, un man bija bail, ka no šī slinga viņa var izslīdēt. Mana izvēle bija par labu ergosomai, nevis tradicionālajam slingam, jo domāju, ka pastaigas laikā slingu būs grūti uzsiet. Izvēlējos Ergobaby ergonomisko somu – šai somai viegli regulēt izmēru (lai bērnu varētu nēsāt arī tētis), tā izgatavota no elpojoša materiāla, to ir viegli uzlikt, netiek noslogota mugura. Meitu nēsāju ergosomā no četru mēnešu vecuma. Tā kā dzīvojam Pierīgā un man nav autovadītājas apliecības, bieži braucu ar sabiedrisko transportu. Rīgā ar ratiem ne vienmēr viegli nokļūt vajadzīgajā vietā. Bērna nēsāšana ergosomā šādā situācijā ļoti atvieglo dzīvi. Pirmajā gadā bieži nēsāju meitu ergosomā, ratus neizmantojām. Varēju bez raizēm doties pastaigās. Ļoti noderēja arī slingošanas jaka, ko gan iegādājos tikai tad, kad Ancei jau bija gadiņš. Nesāju meitu ergosomā arī dēliņa gaidīšanas laikā (pirmos četrus grūtniecības mēnešus). Mazo Paulu jau divas reizes esmu ielikusi ergosomā (izmantojot speciālo ieliktni) un domāju, ka nēsāšu viņu arī turpmāk, dodoties pastaigās ar abiem bērniem. Somā var likt gan divgadnieku, gan jaundzimušo. Kad bēbītis ir tuvu klāt mammai vai tētim, dzird vecāka sirdspukstus, sajūt smaržu, viņam ir daudz drošāka sajūta par apkārtējo pasauli.»
Kā ergosoma atšķiras no ķengursomas?
Ergonomiskajai somai atšķirībā no ķengursomas ir pietiekami plata atbalsta vieta starp mazuļa kājiņām, nodrošinot veselīgu, stabilu, nesasprindzinātu mazuļa ķermeņa pozu. Tā vizuāli atgādina Mei-tai slingu, bet stiprinās ar fasteksiem vai līplenti. Mazuli ergosomā var nesāt uz vēdera un muguras, ir veidi, kuros var nesāt arī uz gurna. Paredzēta bērniem no četru mēnešu līdz pat triju gadu vecumam. Jaundzimušo var likt ergonomiskajā somā, tikai izmantojot tam paredzētus ieliktņus.