Saslimšanu izraisa vīrusi vai baktērijas, ko bērns uzņem daudz vieglāk, ja ir nosalis vai pārkarsis. Pārkaršana ir tikpat nelabvēlīga kā nosalšana. Ja ķermenis ir diskomfortā, viņam grūti uzturēt optimālo temperatūru. Tad bērna organisms daudz vairāk enerģijas patērē, lai uzturētu savu temperatūru, bet tam, lai aizsargātos no blakus klepotāja izdalītajiem baciļiem, spēka vairs nepietiek.
Viss atkarīgs no bērna – vienam vairāk patīk siltums, otram labāk tīk skraidīt apkārt aukstām rokām. Bērns jāģērbj tā, kā vajag viņam, nevis kā šķiet mammai vai omei.
Taču katrs bērns jāskata individuāli. Daļa bērnu, izejot laukā bez šalles un cimdiem, tiešām uzreiz būs slimi, bet citiem nekas nekaitēs. Tāpēc viss atkarīgs no bērna – vienam vairāk patīk siltums, otram labāk tīk skraidīt apkārt aukstām rokām. Bērns jāģērbj tā, kā vajag viņam, nevis kā šķiet mammai vai omei.
Jāņem vērā, ka atšķirībā no pieaugušā bērns daudz vairāk kustas. Tāpēc trīs džemperi ir vajadzīgi mammai, nevis bērnam. Ģērbjot mazuli, jāskatās, vai viņam ir auksts deguns un aukstas rokas (lai gan arī tas nav rādītājs, jo var liecināt par bērna veģetatīvās nervu sistēmas īpatnībām, nevis par nosalšanu), vai mazajam jau vaigi sarkani un mugura slapja.
Cepure bērnam jāliek ne jau tāpēc, ka sapūtīs ausis. Ja mazajam nav iesnu un aizdegune vesela, ausij nekas nevar notikt arī tad, ja uzpūš vējš. Tomēr atbilstoša gadalaikam galvassega bērnam būtu jābūt. Ja ziemā velkam mēteli, kāpēc lai galva būtu kaila? Ķermenim ziemā jādod pareizais apvalciņš, lai organisms saglabātu optimālo temperatūru.