Eksperiments ar Skittles
Slavenais Skittles eksperiments, kam internetā bija 40 miljoni skatījumu. Konfektes izkārto uz balta šķīvja. Var izmantot, kādu krāsu musturu vēlies, piemēram, zila, zaļa, dzeltena, zila, zaļa, dzeltena. Konfektes aplej ar siltu ūdeni, un, glazūrai kūstot, šķīvja viducī veidojas krāsu varavīksne. Noskaties eksperimentu!
Eksperiments ar gravitāciju un jēlām olām
Vajadzēs: tualetes papīra rullīti, papīra šķīvi vai kartona plāksni, glāzi ūdens, olas. Trijās glāzēs ielej ūdeni līdz pusei, pa virsu liek biezu kartona plāksni, tualetes papīra rullīšus, kuros iesēdina olu. Ar asu, vieglu kustību uzsitot pa kartona plāksnes garāko malu, olas taisnā ceļā ielido glāzē. Šo pašu eksperimentu var veikt ar vienu glāzi un vienu papīra šķīvīti.
Kā citādi piepūst balonu?
Vajadzēs: sodu, etiķi, pārtikas krāsvielas, plastmasas pudeles, balonus, piltuvi. Plastmasas pudelēs ielej mazliet etiķa, pievieno pārtikas krāsvielas. Balonos caur piltuvi ieber ēdamkaroti sodas. Tos uzmauc plastmasas pudeļu kakliņiem tā, lai soda uzreiz netiek pudelē. Tad aicina bērnu pacelt balonu uz augšu, lai soda sabirst pudelē. Notiek ķīmiskā reakcija, burbuļi, un balons piepūšas.
Kustīgā metāla sirds
Vajadzēs: magnētu, kurš platāks par baterijas galu, AA bateriju, 20 cm garu vara stiepli. No stieples saloka sirsniņu, lai viens gals ir uzmaucams pāri magnētam. Bateriju ar negatīvo galu uzliek uz magnēta, savukārt pozitīvajā ar kaut ko asu (šķērēm) izveido iedobīti, kurā var iesēdināt metāla sirsniņas spicumu. Brīdī, kad tas pieskaras baterijai, sirsniņa sāk griezties. Šos un daudz citu video meklē TheDadLab!
Sergeja ieteikumi, lai bērni rotaļātos paši
- Plauktos liek tikai tās rotaļlietas, kas bērnus tobrīd interesē. Ja mantu mājās ir daudz, tās vajag pamainīt. To daru ik pēc diviem mēnešiem un plauktos paturu tikai tās mantas, ar kurām bērni tobrīd patiešām spēlējas, kā arī tās, kurām ir plašākas izmantošanas iespējas.
- Bērniem vajag jaunas rotaļlietas. Bet tas nenozīmē, ka nemitīgi jāpērk jaunas. Arī sen aizmirstās vecās viņiem ir jaunas. Tādēļ ir svarīgi neturēt visas mantas visu laiku pieejamas.
- Uz bērniem labi darbojas ierobežojumi. Ja dosi viņam jaunu rotaļlietu ar domu – šī tagad būs tava jaunā aukle un vari spēlēties ar viņu 24 stundas diennaktī –, tas nedarbosies. Savukārt, ja bērnam būs ierobežojums, ka ar šo rotaļlietu viņš var spēlēties tikai 15 minūtes un pēc tam nodarbe jāmaina, rotaļlieta viņu interesēs krietni ilgāku laiku.
- Lai veicinātu bērnā interesi rotaļāties, var parādīt piemēru. Citreiz pats vienkārši paņemu kādu rotaļlietu un sāku ar to spēlēties. Tas darbojas – jau pēc brīža bērni pārņem mantu no manis un es varu padarīt savas lietas.
- Izslēdziet televizoru! Kad tas ir ieslēgts (kaut vai, jūsuprāt, fonā) – bērni zaudē interesi par visu pārējo. Līdzko televizors ir izslēgts, viņi spēj brīnišķīgi rotaļāties.