Pirmais solis seksuālās tuvības atjaunošanai. Jaunās māmiņas ķermenis
Sievietei ir ļoti būtiski mīlēt un apzināties savu ķemeni un tā vajadzības, jo attiecības ar ķermeni ir attiecības ar savu seksualitāti. Līdz ar to tieši tas, cik labi vai ne tik labi jūtamies savā ķermenī, atspoguļo to, kāds ir seksualitātes potenciāls. Liela daļa sieviešu pārdzīvo par sava ķermeņa izmaiņām pēc bērniņa gaidīšanas laika.
Par to speciāliste nebrīnās: «Ņemot vērā, ka pat bez grūtniecības un bērna dzemdēšanas esam stipri kompleksainas būtnes un apsēstas ar standartiem, skaidrs, ka daudzām jaunajām māmiņām ir grūti. Neapšaubāmi, ķermenis pēc dzemdībām ir mainījies un tā atgūšana no mums prasa vairāk laika, nekā esam domājušas. Kamēr, spogulī paskatoties, sev tiešām patīkam.
Te jāuzsver, ka patīkam sev ne jau tāpēc, ka redzam perfektu attēlu – modeles aprises –, bet tāpēc, ka saprotam – tās ir tādas, kādas ir, un arī ar šādu ķermeni iespējams dzīvot baudpilni. Un var tā dzīvot jau šodien, nevis tad, kad man būs uztrenēta vēderprese, būšu nokritusies svarā par četriem kilogramiem, mati būs skaisti saveidoti, acis nebūs tik nogurušas… Arī ar šo ķermeni ir iespējams darboties!»
Nevajag sevi izaicināt uz klišejisku seksualitāti, liekot uzsvaru uz mežģīņu apakšveļu vai ārišķīgiem tērpiem.
«Ne vienmēr mūsu iekšējā pasaule uz to pavelkas, nereti rada tikai nevajadzīgu stīvumu un biklumu,» uzskata psiholoģe. «Ļaušanās oriģinalitātei un atbilstošu apstākļu piemeklēšanai būs piemērotāka. Un, bez šaubām, mums katrai būs kaut kas, ko vēlamies sevī uzlabot. Reti kura būs ideālā komfortā ar sevi. Svarīgi to apzināties un ļaut sev būt pilnvērtīgai visās dzīves jomās, arī seksuālajā, neizslēdzot to, ka reiz gaišajā nākotnē, kad atradīsim laiku katru dienu vingrot, mēs patiksim sev vēl labāk. Pašlaik ir tā, kā ir, un jādara ar to, kas ir. Varbūt tieši darot, radīsies lielāka motivācija, pamainīsies redzējums. Jo, lai atjaunotu seksuālās attiecības pēc dzemdībām, tās vienkārši ir jāiekustina – jāsāk darīt, cita varianta nav.»
Nav jābrīnās, no kurienes nāk šie stereotipi, – uz žurnālu vākiem un reklāmās neviena modele neizskatās kā māmiņa pēc deviņiem grūtniecības mēnešiem. «Ir saprotams, ka intīmo attiecību laikā jūtamies visvairāk ievainojamas, tāpēc tas pat notiek neapzināti – baidāmies nebūt tievas, skaistas un seksuālas. Tāpēc nolemjam, ka labāk nemaz nesākt.
Nepilnības un mazvērtības kompleksi lien laukā pa visām malām, un pilnīgi negaidīti ikviena var sākt sevi nepieņemt vai mēģināt sevi nedemonstrēt otram. Ja apzināmies, ka tas ir normāli, tā var turpināties un pat ieilgt. Būtu svarīgi jau laikus saprast, ka kaut kas nav tā, kā vajag.»
Raksta turpinājums: