Uzreiz varu teikt, ka, izņemot folijskābi, kas vitāli nepieciešama jebkurai grūtniecei jebkurā vecumā jau agrīnā grūtniecības laikā, citi grūtnieču vitamīni nav obligāti. Vai tie jālieto, atkarīgs gan no sievietes vispārējā veselības stāvokļa, viņas iepriekšējās slimību un grūtniecību vēstures, gan arī no gadalaika, dzīvesveida un uztura ieradumiem, kā arī analīžu rezultātiem. Par to tiešām jālemj individuāli, analizējot katru grūtnieci un pārrunājot viņas veselības stāvokli.
Arī grūtnieces vecums tāpat vien nav kritērijs grūtnieču vitamīnu nepieciešamībai – var būt slima 20 gadu veca grūtniece un vesela četrdesmitgadniece, līdz ar to vecums mūsdienās kļūst arvien mazāk būtisks faktors.
Kompleksos grūtnieču vitamīnus biežāk iesaka lietot ziemas sezonā un pavasarī, kad var diskutēt par uztura kvalitāti, kas atšķiras no vasaras svaigo augļu, ogu un dārzeņu piedāvājuma. Sauss, pagrabā nostāvējies burkāns vairs nav tik vērtīgs kā septembrī, tikko izņemts no zemes. Otrkārt, sievietēm, kurām ir mikroelementu deficīts, piemēram, izteikta anēmija zema dzelzs līmeņa dēļ, vai kalcija deficīts, ja sieviete vispār nelieto piena produktus, vai ir nieru, sirds un asinsvadu slimības, diabēts, kas var ietekmēt gan vielmaiņu, gan mikrocirkulācijas procesus. Treškārt, diskutabls ir jautājums par grūtniecēm veģetārietēm. Arī viņas jādala divās grupās: tās, kuras tiešām ēd sabalansēti, pareizi un kurām nekādi vitamīni papildus nav nepieciešami, un tās, kuras nav tik precīzas un daudz ko no uztura ir izslēgušas. Šai grupai rūpīgi jāizvērtē uzturs, un viņām varbūt vajag veģetārajam uzturam atbilstošus vitamīnus.