Pūšanos rada hormonālās izmaiņas, tā saistīta arī ar to, ko sieviete ēd. Katrai vēderu pūtīs atšķirīgi produkti – tas ir individuāli. Ja ievērots, ka vēdera pūšanās notiek, piemēram, pēc ābolu ēšanas, tad tos vai nu ēd un cieš, vai neēd un kļūst labāk. Taču jāatceras, ka vēdera pūšanās pamatā nav gremošanas trakta, bet gan ar grūtniecību saistītas hormonālās izmaiņas. Sievietēm, kurām ir hronisks gastrīts, refluksa slimība, bijusi čūla, iekaisīgas zarnu slimības, var būt sarežģītāk piemeklēt ēdienu, ar ko justies komfortā. Taču galvenais ir ēst nesteidzīgi, nepārspīlējot ar daudzumu, bet, ja kāds produkts izraisa nepatīkamas sajūtas, to uz kādu laiku no sava uztura var izslēgt. Iespējams, pēc mēneša viss būs kārtībā, jo tas var mainīties.
Galvenais ir ēst nesteidzīgi, nepārspīlējot ar daudzumu, bet, ja kāds produkts izraisa nepatīkamas sajūtas, to uz kādu laiku no sava uztura var izslēgt.
Ja ir aizcietējumi, jālieto šķidrums – vislabākais ir ūdens, arī svaigi spiestas sulas, tējas. Dažām sievietēm patīk gāzēts ūdens, jo tas mazina sliktu dūšu, citām – pilnīgi otrādi, taču kopumā lieki dzert gāzētu ūdeni nav nekādas vajadzības. Ja ir ļoti zems asinsspiediens, var dzert kofeīnu saturošus dzērienus – melno tēju, kafiju, arī kolu, bet tikai tad, ja tas dod rezultātu. Aizcietējumus mazina skābpiena produkti – kefīrs, jogurts, šķiedrvielas –, svaigi augļi un dārzeņi, pilngraudu maize, arī žāvētas vai svaigas plūmes. Tāpat nedrīkst aizmirst kustības: vingrošana, staigāšana palīdz mazināt aizcietējumus. Ja dabiskiem līdzekļiem aizcietējumus mazināt neizdodas, aptiekās var nopirkt arī svecītes un citus līdzekļus, taču par tiem jākonsultējas ar savu grūtniecības aprūpes speciālistu.