Homeopāta iepazīšanās ar pacientu
Pēc homeopāta un pediatra Edgara Mednņa teiktā, pirmā vizīte pie homeopāta ir kārtīgs jautājumu un atbilžu vakars. Ārsts izjautā pacientu par iemesliem, kāpēc viņš ir atnācis, apskata iepriekš veikto izmeklējumu rezultātus un citu speciālistu konsultāciju izrakstus (protams, ja tādi ir). Seko iztaujāšana par pacienta ikdienas paradumiem, rakstura iezīmēm un dažādiem citiem šķietami tiešā veidā ar veselību nesaistītiem jautājumiem. Piemēram, kāds ir viņa miegs; uz kura sāna labāk patīk gulēt; vai un kā svīst; vai ir tīrīgs; kas garšo, kas negaršo. Ja pacients ir mazs bērns un pats to pastāstīt nevar, par viņu stāsta mamma un tētis.
Svarīgs ir viss, kas ar mazo noticis kopš laika, kad viņš vēl bija mammas puncī, līdz pat brīdim, kad ieradies homeopāta kabinetā.
Skaidrs ir viens: dodoties pie homeopāta, jābūt gataviem uz detalizētu un diezgan intīmu sarunu, jo homeopāta uzdevums ir saskatīt pacienta būtību, lai atrastu viņam atbilstošo preparātu. Un tas katram ir savs. Turklāt svarīga ir ne tikai saruna, bet arī vārdos nepateiktais, tāpēc, ja vecāki atnākuši ar bērnu pie homeopāta, viņš novēro arī viņa uzvedību un, to darot, iespējams, uzdod kādu papildinošu jautājumu. Tieši tādēļ ir vērtīgi arī kādu laiku pirms šīs vizītes, ikdienā vairāk pavērot savu bērnu, lai pēc iespējas precīzāk spētu atbildēt uz ārsta jautājumiem.
Kad doties pie homeopāta
Homeopāts Edgars Mednis stāsta, ka pie viņa vecāki visbiežāk ved bērnus ar tādām kaitēm kā bronhiālā astma, urīnceļu infekcijas, reimatoloģiskas slimības, ādas problēmas, kā arī psihoemocionālas grūtības – nemiers, trauksmainība, bailes. Tomēr jāatceras – lai cik dabiski noskaņoti būtu vecāki, ir nopietnas un sarežģītas situācijas, kurās bez tradicionālās medicīnas neiztikt, jo homeopātisko preparātu iedarbība ir maigāka nekā tradicionālajiem medikamentiem.
«Homeopātiskajai ārstēšanai vieglāk padodas tikko sākušās, neielaistas kaites,» skaidro homeopāte Baiba Tereško. «Ja slimība jau ir hroniska vai, piemēram, ilgstoši ir lietotas hormonālās zāles, cilvēka organisms uz homeopātisko impulsu var arī nereaģēt. Arī bērnus pie homeopāta labāk vest uzreiz, kad mamma vai tētis ir pamanījuši kādus slimības simptomus.» Sadarbībā ar homeopātu svarīga ir vecāku pacietība – gan pirmās sarunas laikā, gan ārstēšanās posmā.
Ja mamma un tētis ir ļoti nepacietīgi, homeopātija, visticamāk, nebūs piemērota ārstēšanas metode viņu bērnam, uzskata Edgars Mednis.
«Vecākiem jābūt gataviem, ka rezultātus nevarēs sagaidīt uzreiz. Tie var būt pēc nedēļas, mēneša vai pat pusgada. Un var arī nebūt. Viss atkarīgs no tā, cik nopietna un ielaista ir kaite, cik atklāti un precīzi vecāki bijuši, atbildot uz homeopāta uzdotajiem jautājumiem. Vecāki nereti noklusē kādu būtisku lietu, jo kautrējas par to stāstīt ārstam, baidās no nosodījuma, bet būtu labi atcerēties galveno iemeslu, kāpēc šī saruna notiek, un tas ir – palīdzēt bērnam izveseļoties. Jo atklātāka būs saruna, jo ātrāk un veiksmīgāk noritēs ārstēšana.»
Vai homeopātija ir pesteļi?
Bieži vien, runājot par homeopātiju, to saista ar buršanos, pesteļošanu un kaut ko nereālu. Tā gluži nav. Homeopātijā būtiska ir visaptveroša pieeja ārstēšanai, pamatojoties uz visiem pacienta garīgās, psihoemocionālās un fiziskās veselības aspektiem, turklāt tiek ievērots princips, ka līdzīgs ārstē līdzīgo jeb – ar ko saslimi, ar to jāārstē. Piemēram, preparātu Apis, kuru gatavo no medus bitēm, lieto, ja iedzēlusi bite un sākas stipra alerģiska reakcija (tūska, elpošanas grūtības).
Tad dažus graudiņus paliek zem mēles, un preparāts 1–2 minūšu laikā šo reakciju apstādina.
Būtībā homeopātijas preparāts ir neliela deva augu, minerālu vai dzīvnieku izcelsmes vielu, kas daudz lielākā koncentrācijā radītu simptomus, kuri ir līdzīgi ārstējamiem simptomiem, līdz ar to dodot organismam impulsu pašregulācijai.
Zināšanai! Vizīte pie homeopāta parasti ilgst no vienas līdz divām stundām. Vienas vizītes cena svārstās no 50 līdz 120 eiro, atkarībā no izvēlētā speciālista.