- Ceļot mazuli no gultiņas, ieteicams ieliekties ceļos vai pietupties, nevis liekties ar taisnu muguru. Ja jāpatur mazuļa rociņa vai jāpaglāsta muguriņa, labāk to darīt pietupjoties un izbāžot roku caur gultiņas redelēm, nevis noliecoties pār gultas malu. Vēlams, lai mazuļa gultai ir regulējams pamatnes augstums!
- Turot bērnu vertikālā pozā, ieteicams mazuli balstīt pret sevi ar muguru, nevis ar seju. Citādi nākas savu ķermeni atgāzt atpakaļ.
- Zīdot mazuli, māmiņai ieteicams sēdēt tā, lai būtu ērti un brīvi, mugura atspiestos pret gultas atzveltni vai spilveniem. Lai būtu ērtāk zīdīt, kā atbalstu var izmantot pakaviņu vai spilvenus. Zīdot svarīgi neliekties uz priekšu, tā tiek pārslogota plecu daļa!
- Autiņbiksītes mazulim vēlams mainīt uz pārtinamā galda vai citas virsmas, kas atrodas tādā augstumā, lai varētu darboties nesaliecoties. Mazuli var pārgērbt arī uz grīdas, mammai tupot uz ceļiem.
- Ja mājās nav lifta un dzīvojat augšējā stāvā, ieteicams iegādāties vieglus ratiņus. Ratu celšana un nešana traumē muguru, tāpēc māmiņai vienai pašai nevajadzētu mēģināt iecelt ratus sabiedriskajā transportā vai nest augšā pa trepēm. Ja nav palīga un neērti lūgt palīdzību svešiem, labāk, dodoties ārā, nest mazuli slingā vai ergosomā.
Nēsāt mazuli slingā nav ieteicams pārāk bieži un ilgu laiku, jo tā ir liela slodze mammas mugurai.
- Mazuli autosēdeklītī vai kulbiņā nest pārmaiņus vienā un otrā rokā.
- Ik pa laikam izkustēties un mainīt pozu, darot arī dažādus ikdienas darbiņus mājās.