Braukt ciemos vai uzņemt viesus pašiem?
Bet kā ar viesu uzņemšanu savās mājās? Šis ir ļoti ērts variants, kad vecāki vēlas satikt draugus, tomēr vēl nav gatavi kopā ar mazo doties ciemos pie citiem. Gan vecāki, gan bērniņš savās mājās jūtas visērtāk un visdrošāk. Apkārt viss ir zināms un pazīstams, nav jāsatraucas par dažādiem būtiskiem sīkumiem, kā tas ir, dodoties ciemos. Protams, arī uzņemot viesus, nepieciešams pārdomāt, lai šāda veida pasākums būtu mazulim pēc iespējas draudzīgāks.
Inese Pizika mammām iesaka: «Uzņemot viesus savās mājās, kur ir zīdainis, būtu jāizvērtē mazuļa vecums, diennakts laiks viesībām, viesu skaits un viesību ilgums. »
Mazuļi visbiežāk mierīgāki ir dienas pirmajā pusē – to tad arī varētu uzskatīt, iespējams, par piemērotāko laiku ciemiņu sagaidīšanai. Ieteicams arī padomāt, vai viesi varētu nākt, līdzi ņemot savu mielastu, lai jaunajai māmiņai nebūtu ilgstoši jādarbojas pie plīts. Tāpat viesi varētu piedāvāt palīdzēt nomazgāt traukus pirms iešanas prom, kā arī mammas pašas droši var lūgt šādu palīdzību draugiem, kas pie viņām ciemojas. Dažkārt ciemiņiem pašiem tas neienāk prātā, bet pēc šāda lūguma viņi ar lielu prieku palīdzēs un jutīsies noderīgi.
Citi lasa
Līdzīgi arī par ciemošanās ilgumu – ja redzat, ka mazulis kļūst pārāk nemierīgs, iespējams, laiks viesības beigt, jo ar raudošu bērnu ne māmiņa, ne viesi tā īsti nespēj izbaudīt kopīgas sarunas. Ciemošanos var sarunāt turpināt citā reizē.» Tomēr vissvarīgāk, dodoties uz pasākumu kopā ar mazuli vai uzņemot mājās viesus, ir ieklausīties savās izjūtās un intuīcijā. Tavs bērniņš nekad vairs nebūs tik mazs un neaizsargāts, kāds viņš ir šobrīd. Mazulis paļaujas uz tevi, māmiņ, un jūt, ka tikai ar tevi kopā viņš ir drošībā.
Raksta turpinājums: