«Gribu uzsvērt, ka diēta nenozīmē neēšanu vai badošanos, tas nozīmē – ēst sabalansēti. Grūtniecei jāēd veselīgi – tas ir galvenais! Ja ir aizdomas, ka svars ir par lielu, akcents jāliek uz olbaltumvielām: gaļu, zivi, piena produktiem, arī augļiem un dārzeņiem, salātiem, mazāk jālieto ogļhidrāti, kas ir baltie milti, cukuri, saldumi, maize, kartupeļi, makaroni, rīsi. Ja sieviete apēd kūku reizi divās nedēļās, nekāda ļaunuma nebūs, bet, ja trīs kūkas katru dienu, – tas jau ir citādi. Kopumā ir divas grupas: vienas uztraucas par lielu svaru, otras – par mazu svaru.
Sievietei, kurai ir normāls ķermeņa svars, sākoties grūtniecībai, pieļaujamais svara pieaugums ir 15–18 kilogramu visos grūtniecības mēnešos kopā.
Ja sievietes svars bijis mazs, pieļaujamais svara pieaugums var būt pat vairāk nekā 18 kilogramu, un arī tas nebūs par daudz. Mūsdienās sonogrāfiski var izmērīt mazuļa augšanas parametrus, nevis skatoties uz vēderu, un, ja bēbis atbilst izmēriem, kādam viņam jābūt, sievietes svars ir sekundārs rādītājs, uz ko var nekoncentrēties. Tām, kurām ir palielināts ķermeņa svars, kopējais svara pieaugums varētu būt mazāks.
Ja sieviete sver ap 100 un vairāk kilogramu, viņai pietiek arī ar triju līdz piecu kilogramu svara pieaugumu, jo bērniņš aug tik un tā, izmantojot viņas iekšējās rezerves. Protams, ja nāk klāt 25–30 lieki kilogrami, tas ir pārspīlēti. Viens jautājums ir tas, kā viņa pēc tam atgūs formu, bet otrs – jārēķinās, ka liekais svars ir liela un nevajadzīga slodze organismam, mugurai, kājām».