Pirmajā grūtniecības trimestrī
Līdz ar pozitīvām emocijām un prieku par gaidāmo mazuli var uznākt arī bažas, bailes, var būt fizisks diskomforts. «Pirmajā trimestrī, kamēr bērniņš iedzīvojas mammas puncī, mazulim vajadzīgs ļoti liels miers. Arī par to parūpējas hormoni. Mamma sajūt nogurumu, grib vairāk gulēt, viņai vajadzīga atpūta – daba vienkārši noliek sievieti pie vietas. Un tad mammas bieži vien no daudziem darbiem atsakās un pareizi vien dara,» saka dūla Līga Giniborga.
Otrajā grūtniecības trimestrī
Topošajai māmiņai visbiežāk ir liels enerģijas pieplūdums, viņa jūt sevī lielu radošumu, vēlmi darboties. «Arī ar dažādām radošām un mākslinieciskām nodarbēm, rokdarbiem, zīmēšanu, mūziku sieviete var nonākt pie sevis. Tajā pašā laikā viņa arī gaidāmajam bērniņam nodod daudz informācijas – par to, kas dzīvē ir skaists, ka arī ārpus punča ir daudz skaistu lietu, ar kurām mammai patīk nodarboties. Ar mākslas un kustību terapijas palīdzību var arī mazināt satraukumu, bailes, rūpes, darbojoties sieviete pati spēj atrast atbildes un atklāt savu radošo potenciālu. Tādēļ vajag ļauties šim radošumam.»
Trešajā grūtniecības trimestrī
Sieviete atkal ieiet miera fāzē, arvien vairāk pietuvojoties dzemdību pasaulei. «Topošajai māmiņai fiziski kļūst arvien grūtāk, tādēļ nepieciešams mierīgāks dienas režīms. Apkārtējie bieži vien pamana, ka sieviete domās it kā ir kaut kur citur – tā viņa pamazām iepeld dzemdību pasaulē. Un viņai tur arī ir jābūt. Pamazām mazinās arī bailes un trauksme, sieviete beidzot ir pieņēmusi to, ka dzemdēs (vienalga, vai tas būs pirmais vai ceturtais mazulis), un arī pati ir gatava piedzimt par mammu.»
Populārākie raksti