Izrādās, ka atsākt treniņus un skriešanu ieteicams ne ātrāk kā sešas nedēļas pēc dzemdībām, kad apmeklēts ginekologs un saņemts atzinums, ka vari atsākt fiziskās aktivitātes. Ja dzemdībās bijuši plīsumi un liktas šuves, skrienot tās nevar pārplīst, ja vien nogaidīsi sešas nedēļas. Ja bijis ķeizargrieziens, līdz sportošanai jāpagaida ilgāks laiks, ne mazāk kā astoņas nedēļas. Skriešanu atsāk pakāpeniski, slodzi pamazām audzējot. Sāk ar 20–30 minūšu treniņu, pamazām pagarinot laiku un paātrinot tempu, taču arī nepārforsējot. Fizioterapeite uzsver, ka jaunās mammas pirmais darbs ir būt mammai un tikai pēc tam var domāt par formas atgūšanu un to, cik daudz vai cik ātri atkal varēs skriet. Mūsdienās populāri ir skriet kopā ar mazuli, stumjot viņu ratiņos. Taču, lai to darītu, pirms tam jātrenējas un mazulis pie skriešanas jāpieradina. Skriet ar ratiem ir grūtāk, jo uz priekšu jāstumj smagums, arī skriešanas solis mainās un nav tik garš, tikai līdz ratu priekšai. Ja skriešana ir nopietna ģimenes aizraušanās un ar mazuli ratos vēlas piedalīties maratonā, iespējams iegādāties speciālus sporta ratiņus, kas piemēroti skriešanai, ar lieliem, labi ripojošiem riteņiem un savērsumu uz iekšpusi.
Pārsteigumi, par ko iepriekš varbūt neiedomājies
- Gan grūtniecības laikā, gan pēc tās var būt stresa urīna nesaturēšana – tā var piemeklēt arī fiziski aktīvas sievietes. Parasti gan pāris mēnešu laikā pāriet.
- Kamēr viss organisms pēc dzemdībām atjaunojas, skriešanas laikā var mainīties sirds ritms – ja tas ir paātrināts, risinājums ir skriešana, iešana.