Visticamāk, gulēt neļauj iekšēja trauksme. Var iedzert piparmētru vai citu nomierinošu tēju, arī viegli nomierinošu medikamentu, bet tikai saskaņā ar savu aprūpi veicošo ārstu. Vakaru pirms miega vajadzētu pavadīt pēc iespējas mierīgāk – var izmantot elpošanas, jogas vingrinājumus, pastaigas svaigā gaisā, arī krāsot mandalas vai lasīt – galvenais, lai tas palīdz iemigt. Nevajadzētu ieturēt sātīgas vakariņas. Ja tas nelīdz, jākonsultējas ar perinatālo psihologu.
Grūtniecei ir jāatpūšas, un tās, kuras nestrādā, var pagulēt dienas laikā, jo ir vienalga, kurā diennakts laikā sieviete guļ, galvenais, lai kopumā miegam būtu veltītas septiņas astoņas stundas.
Taču nevajadzētu arī sajaukt dienu ar nakti, jo pēc tam, kad mazulis būs piedzimis, būs grūti atgriezties normālā ritmā. Ja strādāšanas dēļ dienā nevar pagulēt, jācenšas izgulēties kaut vai brīvdienās, galvenais, lai topošā māmiņa ir atpūtusies. Tipiski bezmiegs moka grūtniecības beigu periodā, jo fizisko izmaiņu dēļ ir grūtāk pagulēt, nākas meklēt ērtāko pozu, grozīties, un tas atmodina. Daļai sieviešu naktī jāceļas uz tualeti, un pēc tam var būt grūti aizmigt. Arī hormonu izmaiņas ietekmē miegu. Turklāt nav tā, ka laikā, kad guļ mamma, guļ arī mazulis. Tieši otrādi – kad mamma vēlas iet gulēt, viņam vakara cēliens bieži vien ir lielais kustēšanās laiks.