«Zāles nav jālieto bez jēgas un pamatojuma, bet, ja grūtniece ir slima, tad saslimt vēl vairāk, dabūt komplikācijas no neārstēta haimorīta vai bronhīta tikai tāpēc, ka bail lietot zāles, nebūtu prātīgi. Ja ir šaubas, vai zāles, ko izrakstījis cits speciālists, būs piemērotas un drošas grūtniecei, var konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai ginekologu. Taču, ja slimība ir nopietna, tā jāārstē! Jo topošā māmiņa var slimot arī nopietni un no baidīšanās viņa veselāka nekļūs.
Protams, antibiotikas nav jālieto katra vīrusa, klepus un iesnu gadījumā, bet, ja vajag, zāles jālieto.
Jā, nedrīkst lietot visas antibiotikas, bet ir pietiekami daudz antibiotiķu, kas ir pārbaudīti un ko drīkst lietot grūtniecības laikā. Tāpat visi ārsti ir jābrīdina, ka sieviete gaida mazuli, lai viņi piemeklē atbilstošāko medikamentu. Iespējams, nav jālieto antibiotikas un var izlīdzēties ar kaut ko citu, bet, no otras puses, reizēm tas cits, piemēram, hormonu preparāti, ko arī nereti izraksta grūtniecēm, ir bīstamāki par antibiotikām.
Kā jebkura infekcija, tā riņķo asinīs un cirkulē visā organismā, līdz ar to paaugstinot iespēju inficēt arī bērnu. Jebkura neārstēta infekcija paaugstina priekšlaicīgu dzemdību risku, kā arī var izraisīt grūtniecības pārtraukšanos, radīt spontāno abortu, jo infekcija no kakla var pārmesties arī uz dzemdi. Tāpēc atkārtošu vēlreiz – tā ir jāārstē!»