Sarkanas acis, aizlikti deguni, nebeidzamas šķavas – katru gadu lielai braucēju daļai jāsastopas ar šiem nepatīkamajiem simptomiem. Kas gan varētu izklausīties vēl nekaitīgāk par vārdu «ziedputekšņi», taču tieši šie mazie negantnieki atkarībā no auga un tā ziedēšanas laika metas uzbrukumā un nesmādē arī ielaušanos automobiļu salonos.
Vācijā katrs septītais iedzīvotājs cieš no šā ziedēšanas neglītā blakusefekta. Šāda alerģija ir ne tikai nepatīkama, bet arī bīstama.
Konkrēti uz auto vadīšanu tā var atstāt lielāku negatīvo iespaidu, nekā spējam iedomāties. Piemēram, šķavas vadītāju, kas brauc ar ātrumu 50 km/h, padara aklu uz veseliem 13 metriem. Ne vienmēr atrisinājums ir arī līdzekļi no mājas aptiekas.
Daudzi preparāti možus autobraucējus padara gurdenus, samazinot spēju koncentrēties. Tāpēc, pirms ķerties pie medicīniska palīga, ieteicams konsultēties ar ārstu vai vismaz rūpīgi izlasīt, kas teikts zāļu anotācijā. Taču ir kāds vienkāršs veids, kā tikt galā ar putekšņiem, proti, tos vajag, kā saka, turēt pa gabalu un izslēgt no spēles. Logu veram cieši ciet, kabrioleta jumtu paceļam un ieslēdzam auto klimata kontroles iekārtu.
Tagad vienīgais ceļš – caur filtru. Ja jūsu auto putekšņus aizturošs filtrs nav uzstādīts jau sērijveidā, iegādājieties to atsevišķi (cena ap 15 eiro). Vēl labāks būtu aktīvās ogles filtrs, kas makā ap 20 - 35 eiro. Tas aizturēs arī benzolus.
Abi filtri jāmaina vienreiz gadā vai ik pēc 15 000 km. Ja paslinkosiet, tie pārvērtīsies par baktēriju perēkļiem.
Turklāt maiņa prasa vien 20 minūtes un ir pa spēkam ikvienam. Protams, palīdzīgu roku var sniegt filtra lietošanas pamācība.
Ziedputekšņu kalendārs - agresīvākie putekšņi un to ceļošanas laiks
Rezumējums
Kvalitatīvs un tīrs gaisa filtrs būs īstens palīgs, lai tiktu galā ar ziedputekšņu radīto ietekmi uz mūsu veselību. Ja tas nelīdz, būs jālūdz palīdzība ārstam.