Kam pievērst uzmanību?
-
1. Eļļas līmenis
Kad iedegas brīdinājuma lampiņa, bieži vien jau ir par vēlu. Tādēļ pirms ceļojuma jāpārbauda eļļas līmenis un nepieciešamības gadījumā šķidrums jāuzpilda. Ieteicams kādu litru eļļas ielikt arī bagāžniekā.
-
2. Dzesēšanas un logu šķidrums
Nepietiekams daudzums dzesēšanas šķidruma karstumā ātri vien novedīs pie galvas blīves defekta. Tādēļ pirms ceļojuma šķidrumu uzpildiet un iepakojiet līdzi arī rezerves pudeli.
-
3. Riepu spiediens
Ceļojuma laikā auto būs smagāks, tāpēc atbilstoši instrukcijai jāpalielina riepu spiediens. Pārāk maza spiediena dēļ auto zaudēs gaitas īpašības un tērēs vairāk degvielas.
-
4. Aptieciņa
Veselība vienmēr pirmajā vietā – noteikti pārbaudiet aptieciņas saturu un derīguma termiņu! Iepazīstieties ar aptieciņas saturu un brauciena laikā turiet to savā tuvumā.
-
5. Bremzes
Bremžu šķidrums iet uz beigām? Iemesls varētu būt nodiluši bremžu kluči. Noteikti jāpārbauda bremžu sistēmas darbība uzticamā servisā.
-
6. Gaismas
Jāpārbauda visu gaismu darbība, arī bremžu uguņu un pagriezienu rādītāju. Ieteikums: drošinātājus un rezerves lampiņas turiet cimdu nodalījumā.
-
7. Apkopes termiņš
Tuvojas apkopes laiks – parēķiniet, varbūt tas tiks sasniegts ceļojuma laikā? Lai nezaudētu garantiju, dodieties pirms brauciena pie dīlera uz apkopi.
-
8. Aprīkojums
Ceļojuma laikā automobilī jāatrodas arī trīsstūrim, atstarojošajai vestei, domkratam, darba cimdiem un auto instrumentu komplektam.
-
9. Atstarojošās vestes
Atstarojošās vestes obligāti jālieto: Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā (visiem līdzbraucējiem), Francijā (visiem līdzbraucējiem), Horvātijā, Itālijā, Luksemburgā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Spānijā un Ungārijā. Tas attiecas ne vien uz iedzīvotājiem, bet arī iebraucējiem. Vestei jābūt aprīkotai ar Eiropas kontrolzīmi EN 471. Arī, ja kādā valstī obligāti nav jānēsā atstarojošā veste, ir ieteicams tās ņemt līdzi, jo tā palielina drošību, rosoties ap automašīnu. Tas attiecas arī uz motociklu vadītājiem.
-
10. Ceļošana ar dzīvniekiem
Ja plānojat šķērsot Eiropas Savienības robežas kopā ar suni vai kaķi, tad dzīvniekam jābūt mikročipam vai tetovējumam, vakcinētam pret trakumsērgu un mājdzīvnieka pasei, ko izdevis veterinārārsts. Tas pats attiecas arī uz valstīm, kas nav ES: Šveici, Norvēģiju un Horvātiju. Somijā, Anglijā, Īrijā un Zviedrijā ir papildu prasības, par kurām varat interesēties pie sava veterinārārsta. Ceļojumā laikā jāgādā par dzīvnieku drošību, jāierēķina biežākas pauzes un pietiekami daudz ēdiena un dzēriena.