• Kā pasargāt auto no sāls bojājumiem

    Ziemas sāls
    Auto Latvija
    Auto Latvija
    5. janvāris, 2023
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    Uz ielām intensīvi tiek kaisīts sāls. Lai arī tas pasargā mūs no slīdēšanas, sāls var ievērojami kaitēt automašīnai. «Gjensidige Latvija» ir apkopojis svarīgākos ieteikumus, kā pasargāt savu automašīnu no sāls radītajiem bojājumiem šoziem.

    Sāls ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem ceļu kaisīšanai ziemā, jo tas izkausē ledu un rada drošus braukšanas apstākļus satiksmes dalībniekiem. Tomēr arvien biežāk tiek runāts par to, ka sāls nodara nopietnus bojājumus automašīnai. Izkusušais sāls maisījums veiksmīgi iekļūst mūsu automobiļu visgrūtāk aizsniedzamās vietās – ritošajā daļā, virsbūves detaļās, dzinēja telpā un pat automobiļa salonā.

    Vienīgais veids, kā izvairīties no sāls izraisītas korozijas, ir neļaut sālim nokļūt uz neaizsargātām metāla detaļām. Šādā gadījumā ir ieteicams izmantot speciālus izsmidzināmos aizsarglīdzekļus.

    Tomēr ir svarīgi atcerēties ka, iepriekš virsma kārtīgi jānotīra – tā aizsarglīdzeklim veidosies saķere ar detaļas pārklājumu.

    Arī automašīnai sava higiēna!

    Viens no iemesliem, kādēļ svarīgi mazgāt savu auto ziemā, ir korozija. Sāls gluži tāpat kā citi netīrumi izveido nosēdumus, kas sakrājas uz automašīnas virsbūves detaļās un apakšā zem auto. Tieši šie nosēdumi ar laiku bojā metāla detaļas.

    Ziemā pēc mazgāšanas nedrīkst aizmirst nožāvēt savu automašīnu – salā virsbūves pārklājums var bojāties, ja to atstāj slapju. Šim nolūkam ieteicams izvēlēties mikrošķiedras audumu, jo kokvilnas audumi var radīt skrambas automašīnai, kas var veicināt rūsas veidošanos. Savukārt mikrošķiedras audums savāc mazgāšanas līdzekļa paliekas un netīrumus.

    «Laikam kļūstot siltākam, sākt kust sniegs. Arī sniegs, kas iepriekš bija sajaucies ar sāli un pielipis pie automašīnas virsbūves. Pielipušo sāls kārtu ir kļūs grūtāk nomazgāt un nāksies pavadīt vairāk laika un ieguldīt lielāku naudas summu, lai no tās atbrīvotos. Automašīnu kopjot regulāri, šādi sāls uzkrājumi neveidosies,» skaidro «Gjensidige Latvija» Transportlīdzekļu atlīdzības grupas vadītājs Andris Balodis.

    Eksperts uzsver, ka automobiļa mazgāšanas biežums ir katra paša izvēle, taču ziemā labāk to darīt biežāk. Tas nenozīmē, ka katru otro dienu, kad automašīna kļūst vizuāli netīra, ir jādodas uz tuvāko automazgātuvi, lai speciālisti veiktu ķīmisko tīrīšanu – pietiks arī ar vienkāršu virsbūves noskalošanu, lai izvairītos no pielipušās sāls un sniega putras.

    Ātrāk un lētāk to izdarīt tieši pašapkalpošanās automazgātavās, kurās ir pieejas augstspiediena pistoles – to uzgaļi ir veidoti tā, lai nodrošinātu netīrumu slāņa noņemšanu, nesabojājot krāsojumu. Turklāt, ar tām mazgājot automašīnu, tiek izmantota īpašas vielas, kas paredzētas tieši automašīnu mazgāšanai zemā, krāsas pārklājumam nekaitīgā temperatūrā.

    Vaskošana – svarīga automašīnas kopšanas rutīnas daļa

    Ievaskošana ziemas periodā ir nepieciešama, lai novērstu putekļu un sāls pieķeršanos. Rūpīgi uzklāta vaska kārtiņa veidos papildu aizsardzību pret ārējo faktoru iedarbību, kavējot korozijas veidošanos un nodrošinot apstrādāto virsmu spožumu. Tas ir svarīgi ne tikai virsbūvei, bet arī automašīnas riepām un priekšējām restēm, kur nosēdumi uzkrājas visvairāk. Vaska pārklājums ne tikai liks jūsu automašīnai izskatīties jaunai, bet arī palīdzēs atgrūst netīrumus.

    "Lai vaska uzklāšana automašīnai būtu efektīva, jāatceras daži priekšnosacījumi. Pirmkārt, vaskojot jāizvairās no tiešiem saules stariem, kas tāpat kā uzkarsusi virsbūve, paātrina vaska pielipšanu un apgrūtina tā izpulēšanu.

    Otrkārt, vasku ieteicams uzklāt nelieliem virsmas fragmentiem apļveida kustībām, pagaidīt, līdz tas kļūst dūmakains, neļaujot tam nožūt, un tad beigās nospodrināt visu.

    Un, treškārt, svarīgi pārliecināties, ka iegādājaties patiešām efektīvus vaska līdzekļus automašīnai. Taču labākais risinājums ir uzticēt vaskošanu speciālistiem autoservisos, jo viņiem ir pieejams šķidrais izsmidzināmais vasks, kuru pa visu virsbūvi izlīdzina ar augstspiediena sūkņa ūdens strūklu. Šis vaska uzklāšanas veids ir kvalitatīvāks un tas kalpos ilgāk," skaidro A. Balodis.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē