• 10 padomi, kā automašīnu sagatavot ziemas aukstumam

    Praktiski padomi
    Auto Latvija
    Auto Latvija
    10. novembris, 2021
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    Atcerējāties, kā pagājušajā novembrī palikāt stāvam uz ielas pie sasaluša auto? Nepatika? Nekas! Izmantojiet šo atgādinājumu, veiciet dažus vienkāršus priekšdarbus un pat par nešpetnākajām lauska izdarībām šosezon varēsiet tikai pasmaidīt!

    1. Logu mazgāšanas šķidrums

    Ja kaut kas atlicis logu mazgājamā šķidruma bākā, negaidiet, kamēr tas beigsies. Izsmidziniet un iepildiet ziemai atbilstošu preparātu. Ja iegādājaties logu šķidruma koncentrātu, labāk to sajaukt pirms iepildīšanas bāciņā, jo pārāk stipras koncentrācijas dēļ tas uz stikla var ātri iztvaikot, bet vājā koncentrācijā slikti veikt savu funkciju. Izvēlieties šķidrumu, kura sastāvā nav metilspirta.

    2. Dzesēšanas šķidrums

    Ja jūsu auto nav jauns un jūs nezināt, kas ir dzesēšanas sistēmā, nepaslinkojiet un nomainiet šķidrumu, jo tas vienalga ir jāmaina reizi četros gados.

    3. Logu atkausētājs

    Ievērojami paātrina atbrīvošanos no ledus kārtiņas uz auto stikliem. Vispirms vēlams notīrīt sniega kārtu, lai ietaupītu aerosolu. Izmantojot logu atkausētāju, samazinās risks saskrāpēt auto stiklus.

    4. Akumulatoru baterija

    Akumulatora kalpošanas ilgums parasti ir trīs līdz pieci gadi. Sava auto akumulatora gatavību gada grūtākajai sezonai jūs varat noteikt, veicot nelielu eksperimentu. Atstājiet auto ar izslēgtu motoru, bet ieslēgtiem lukturiem uz 15 minūtēm. Ja auto pēc tam startējas negribīgi, der padomāt par akumulatora maiņu.

    5. Logu tīrāmās slotiņas

    Kredītkartes tam nav domātas! Pārliecinieties, vai slotiņas ir darba kārtībā. Taupības nolūkā varat nemainīt visu slotiņu, bet tikai tās gumiju.

    6. Sakabes virve

    Iegādājoties virvi, pievērsiet uzmanību tam, cik smagu auto ar to var pavilkt. Pārliecinieties, vai komplektā ir sarkanais karodziņš.

    7. Piepīpēšanas vadi

    Nepārvērtējams piederums ziemas sezonai. Izvēloties vadus, pārliecinieties, vai vada diametrs (nevis tikai izolācijas) ir pietiekams, krokodiliem jābūt ar spēcīgu sakodienu. Lietojot vadus, vispirms jāsavieno plusi, pēc tam – masa. Donora auto jāatstāj darbojamies dzinējs.

    8. Auto tīrīšanas birste/skrāpis

    Labāk ir auto vispirms kaut vai piecas minūtes uzsildīt un tikai tad kasīt nost apledojumu – mazāks risks saskrāpēt stiklus. Sildot auto, vislabāk salona apkuri ieslēgt, kamēr motors vēl ir auksts, jo vēlāk, kad motors iesilis, dzenot karstu gaisu ar pilnu jaudu uz apledojuša stikla, tajā var rasties plaisas.

    9. Degvielas piedevas

    Lai izvairītos no ūdens kondensāta uzkrāšanās degvielas tvertnē benzīna dzinējiem un degvielas filtra aizaugšanas ar parafīnu dīzeļdzinējiem, var izmantot piedevas, kas uzlabos dīzeļa kvalitāti un saskaldīs ūdeni sīkās daļiņās, to pamazām izvadot caur dzinēju.

    10. Droša iekļūšana salonā

    Pirms sācies aukstums, durvju blīvgumijas ieteicams apstrādāt ar silikonu. Tādējādi jūs pasargāsiet sevi no riska sabojāt gumijas, atverot aizsalušas durvis. Tāpat jāatceras par slēdzeņu atkausētāju. Noderēs, ja atslēgu nevar iespraust slēdzenē vai pagriezt.

    Lietojot slēdzeņu atkausētāju, vajadzīga sava artava pacietības, jo nepieciešams laiks, līdz līdzeklis iedarbojas. Ja tomēr tas nelīdz, ar spēku nevajadzētu atslēgu raustīt – labāk meklējiet servisa speciālistu palīdzību. Ja bojāta ir slēdzenes mēlīte, tā noteikti jāsalabo.  

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē