Varde mājās - par un pret
- Kāpēc varētu būt izdevīgi turēt mājā vardi
Tās neprasi īpašu aprūpi – nav jāved pastaigās, jānodarbina ar vingrojumiem, nav arī jāglāsta un jābužina vai kā citādi jāapliecina emocionālais kontakts.
Pēc terārija un tam nepieciešamā aprīkojuma iegādes vardes uzturēšana neprasīs lielas izmaksas, it īpaši, ja paši apgūsiet kukaiņu, mušiņu un citu insektu audzēšanu un sagūstīšanas paņēmienus.
Varde var ilgstoši dzīvot arī bez barības, tā neaizies bojā, ja nebūs ēdusi nedēļu vai divas, turklāt dzīvos daudz ilgāk par kāmīti vai jūrascūciņu.
- Kāpēc varētu nebūt izdevīgi turēt mājās vardi
Vardes var pārnēsāt salmonellas baktērijas, kas izraisa bīstamu infekcijas slimību – salmonelozi. Baktērijas vairojas uz vardes mitrās ādas, tāpēc vardi nav ieteicams ņemt rokās, bet, ja to darāt, tad labāk ar gumijas cimdiem. Ja citiem ģimenes locekļiem vai mājdzīvniekiem ir pazemināta vispārējā imunitāte, vardi labāk neizvēlēties.
Būs jāiemācās ja ne noķert, tad vismaz pasniegt vardei maltītē dzīvus kukaiņus. Dažu sugu vardes ēd arī sīkos grauzējus. Ja tas izraisa nepatiku, bailes vai ir grūti noskatīties, kā varde tos sagremo, tad varde kā mājdzīvnieks nebūs pareizā izvēle.
Vardei jānodrošina pastāvīgs mikroklimats, optimālā gaisa temperatūra tai ir 22–26 grādi, kā arī vajadzīgs mitrums, ko terārijā nodrošina gan ūdens, gan dažādi ūdensaugi. Jārēķinās, ka nevarēs doties garākā atvaļinājumā, ja nebūs, kam parūpēties par abinieku.