Bieži vien cilvēki bruņurupucīšus ļoti grib, bet neprot tos turēt mājas apstākļos. Šiem dzīvniekiem ļoti svarīga ir atbilstoša apkārtējās vides temperatūra. Nākamajam saimniekam ir jāparūpējas, lai obligāti būtu nodrošinātas divas lampas – infrasarkano staru lampa, kas bruņurupuci sasildīs tajā vietā, kur viņš dzīvos, un ultravioleto staru lampa. Tām abām jābūt ieslēgtām 12 stundas diennaktī – tik gara ir bruņurupuča diena, kad viņam jāredz un jājūt lampu izstarotā gaisma un siltums.
Kāpēc tas ir tik svarīgi? Tikai tā šie dzīvnieki var sagremot apēsto barību, uzņemt mikroelementus un D vitamīnu. Ja tas nav nodrošināts, bruņurupucis nevarēs uzņemt kalciju un fosforu. Tātad, pirms iegādājas bruņurupucīti, viņam ir jāsagādā terārijs vai akvārijs un abas minētās lampas. Bruņurupucis nav mājdzīvnieks, ko var vienkārši turēt dzīvoklī, ļaujot staigāt pa telpām un lodžiju, kur nebūs nodrošināti viņa fizioloģijai nepieciešamie apstākļi. Ja to neievēro, viņš slimos.
Bruņurupucim noteikti nedrīkst dot ēdienu, ko mēs paši ēdam!
Sauszemes bruņurupuči ir zālēdāji, viņi ēd tikai zaļbarību – salātu lapas, spinātus, brokoļus un citus mūsu dārza zaļos augus, burkānus, ābolus. Savukārt ūdens bruņurupuči pamatā ir plēsēji, viņi meklē mazas zivtiņas, kukaiņus, mušas.
Vēl svarīgi atgādināt, ka ūdens bruņurupučiem uzturā vajadzīgi arī augi, par ko daudzi saimnieki aizmirst. Arī šiem dzīvniekiem jādod salātu lapas, pienenes, dilles. Tāpat bruņurupučiem papildus jādod arī kompleksie vitamīni (E, A un citi), kuru sastāvā ir kalcijs.