1. oktobrī interesenti aicināti uz putnu vērošanu, pārgājieniem, dabas skaņu vakaru, Džūkstes pasaku un Lapmežviema muzeju ekspozīcijām, izzinošām nodarbībām Mobilajā dabas klasē, ekskursiju “Pārsteidzošā sēņu pasaule Ķemeru kūrortā”, kūrorta parka apskati, kā arī uz pasākumiem «101 daina» un «Baskāju taka vēsām dienām».
Viens no galvenajiem Ceļotāju dienu pasākumiem godinās latviešu tautasdziesmas jeb dainas un to galveno vācēju – Krišjāni Baronu. Dalībniekiem būs iespēja doties izzinošā un dziesmotā pārgājienā (10 km) pa maršruta “Mūsdienu Barona ceļš” posmu Ķemeru Nacionālajā parkā un pēc tam piedalīties īpašā pasākumā kopā ar projekta “101 daina” īstenotājiem Džūkstes pasaku muzejā.
Projekta “101 daina” idejas autors un galvenais īstenotājs Jānis Dambītis atklāj, ka doma par dainu daudzināšanu mūsdienīgā veidā jeb “atkaliedzīvināšanu” viņam radusies 2011. gadā, veidojot dāvanu – albumu par Latviju, viņa svētībai Dalailamam: “Latviskās spēka zīmes – Jumis, Māras zīme, Saules krusts, Ugunskrusts, Austras koks u.c., dzīvo mūsu visu aktīvajā ikdienā, jo tās visas redzamas kā dizaina elementi uz dažādiem mūsdienu priekšmetiem un stila lietām. Dainām arvien vairāk jāatdzimst mūsdienu sadzīvē, veiksmīgi izmantojot arī mūsdienu tehnoloģijas, tādēļ ikvienu mudinu piedalīties Ceļotājdienu pasākumā un varbūt atklāt mūsu visu kopīgo mantojumu pavisam jaunā gaismā.”
2. oktobrī interesenti tiek gaidīti putnu vērošanas pasākumā Kaņiera ezera putnu tornī, pārgājienā “Akmeņu stāsti”. Šajā dienā būs arī iespēja izkrāsot Raganu purvu un iepazīt Ķemeru Nacionālo parku jauno reindžeru acīm.
Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa min, ka “projektā “Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošana” Raganu purvā iecerēts ievērojami samazināt augstajam purvam neraksturīgi lielo koku blīvumu, kas izveidojies meliorācijas ietekmē un veicina pastiprinātus mitruma iztvaikošanas jeb purva izžūšanas procesus. Nelielu daļu koku ir iecerēts saglabāt, bet pārējos izcirst. Tādēļ aicinām cilvēkus uz koku marķēšanu purvā “Izkrāso Raganu purvu!”. Šī ir iespēja ikvienam doties īstā, izzinošā ekspedīcijā pa purvu, ieraugot purva ainavu pavisam citām acīm un paveicot labo darbu tā saglabāšanā kopā ar speciālistiem. Galvenais uzdevums ekspedīcijas laikā būs kopā ar speciālistiem izvēlēties un nomarķēt jeb iezīmēt atstājamās purva priedītes. Viss darbam nepieciešamais – cimdi, krāsu baloniņi – tiks nodrošināti uz vietas. Atliek nākt un pievienoties!”
Plašā pasākuma programma pieejama vietnē https://www.daba.gov.lv/lv/kemeru-nacionala-parka-celotaju-dienas. Aicinām pievērst uzmanību, ka lielai daļai aktivitāšu nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, bet dažas, tostarp, putnu vērošanas aktivitātes, būs brīvi pieejamas arī pēdējā brīdī.