• 4 jautājumi par trušu barošanu un kopšanu

    Trušu kopšana
    15. janvāris, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Uz lasītāju jautājumiem par trušu barošanu un kopšanu atbild pieredzējušās trušu audzētāja INA LADIGA un STELLA RUBAŅIKA.
    1. Cik bieži trusītis maina spalvu?

      Tas ir atkarīgs no turēšanas un klimatiskajiem apstākļiem. Taču normāli būtu, ja trusis spalvu mainīti reizi gadā samērā pakāpeniski. Regulāri jāpārbauda arī tas, vai uz truša ādas un matiņos nav blaugznas. Ja apmatojums nokrīt plikiem plankumiem – obligāti vērsies pie veterinārārsta.

    2. Vai taisnība, ka trusīšu meitenītes ir mazākas nekā puisīši?

      Tas ir aplams priekšstats. Pundurtrušiem tā nav sakritība un bieži vien puisīši ir mazāki par meitenēm – tā ir norma. Pieaugot trušu puišiem (tāpat kā runčiem) galva kļūst izteiktāka, apaļāka, bet piere platāka.

    3. Kā iemācīt trusīti nečurāt ārpus būra?

      Ja to dara meitenīte, visticamāk viņa ir izlutināta un niķīga. Parasti trušu meitenītes tā nerīkojas – tas ir rets gadījums. Taču, ja tas notiek retu reizi – par to nevajadzētu uztraukties. Trušu meitene iespējams tādā veidā prasa puisi vai arī ir uztraukta vai sabijusies.
       Foto: Shutterstock
      Ja nevietā čurā puika – tā ir dusmu, uztraukuma vai meklēšanās pazīme. Lai to izskaustu, var mēģināt lietot kaķiem domātos aerosolus. Ja čurāšana ārpus būra ir regulāra – visticamāk sākusies ir teritorijas iezīmēšana. Tādā gadījumā pēc iespējas ātrāk trusis jāved pie veterinārārsta uz kastrēšanu, kamēr tas nav izveidojies par niķi, kas nepāriet. Ja trusis pieradīs čurāt kur pagadās, aerosoli vairāk nepalīdzēs – garausis savu teritoriju iezīmēs ar vēl lielāku centību.

       

    4.  Kas ir mīlīgāki trušu puiši vai meitenes?


    Katram dzīvniekam ir savs raksturs, kas reti izpaužas vecumā, kad trusīti gribam ņemt uz mājām: 1 – 2 mēnešu vecu. Ja tu agrīnā vecumā trusīti (vienalga puiku vai meiteni) biedēsi, kaitināsi un sodīsi, tas neglābjami sabojās dzīvnieka raksturu. Taču līdzīgi kā cilvēku pasaulē arī trušu pasaulītē sastopami gan gudrinieki un bailuļi, gan mieramikas un dusmīgie. Gandrīz visi istabas augi vairāk vai mazāk trusim ir indīgi. Tāpēc ar tiem trušus nekādā gadījumā nevajag barot. Tie jānovieto vietās, kur trusis tos brīvi ļepatojot pa māju nevar aizsniegt. Diemžēl truši ir tik sen selekcionēti un prom no savas dabīgās vides, ka viņi paši neatšķir, kuri augi ir indīgi, tāpēc tos uzejot – vico tik iekšā.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē