Pasākuma mērķis ir sniegt ieskatu un praktisku pieredzi mākslu terapijas procesā plašākai sabiedrībai kā arī pulcēt profesionāļus, lai radošā atmosfērā dalītos ar pieredzi. Laikā, kad attālinātās terapijas formām ir tikpat liela nozīme veselības aprūpē kā klātienes procesam, mākslas terapeiti piedāvās gan klātienes, gan attālinātās sesijas individuāli vai grupā.
Kā skaidro LMTAA, Latvijā izdala četras mākslu terapijas specializācijas. Katru no specializācijām raksturo specifisks mākslas metožu un tehniku lietojums profesionāla terapeita vadībā.
Deju un kustību terapija akcentē cilvēka ķermeņa un tā kustības saikni ar psihoemocionālajiem aspektiem. Drāmas terapijā terapeitisku lomu ieņem teātra mākslas elementi un plašs rekvizītu spektrs. Mūzikas terapijas norisē būtiska ir cilvēka balss un dažādu veidu skaņrades instrumenti. Savukārt vizuāli plastiskās mākslas terapijas centrā ir nebeidzams krāsu, formu un simbolu pielietojums.
Pašlaik Latvijas veselības aprūpē mākslas terapeiti strādā slimnīcu rehabilitācijas nodaļās, psihoneiroloģisko slimnīcu filiālēs, sociālās aprūpes centru veselības aprūpes sektoros un izglītības iestādēs. Multiprofesionālās komandas ietvaros mākslas terapeiti ieņem stabilu lomu blakus citiem funkcionālajiem speciālistiem, bet privātpraksēs strādā patstāvīgi, lielākoties, ar klienta personības izaugsmes jautājumiem.
Mākslas terapeitu specifiskā kompetence ļaujot pamanīt cilvēku vajadzības, grūtības un resursus, izmantojot mākslā balstītos izvērtēšanas instrumentus un tādā veidā sniegt neatsveramu ieguldījumu cilvēka veselības un sociālo grūtību risināšanā.
Visu atvērto nodarbību, sesiju, lekciju un meistarklašu apmeklējums būs bez maksas.