• Minimālā alga valstī turpmāk varētu būt puse no iepriekšējā gada vidējās algas

    Labklājība
    Ziņu aģentūra LETA
    28. aprīlis, 2022
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pexels
    Labklājības ministrija (LM) plāno nākt klajā ar piedāvājumu minimālo algu valstī turpmāk piesaistīt iepriekšējā gada faktiskajai vidējai algai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» pastāstīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (K).

    LM skatījumā, minimālā alga varētu būt puse jeb 50% no iepriekšējā gada vidējās algas. Šādu pieeju LM esot izvēlējusies jau tagad, piedāvājot 2023.gadā palielināt minimālo algu līdz 640 eiro, kas būtu puse no iepriekšējā gada vidējās algas – 1280 eiro.

    Ministrs sacīja, ka šis modelis jau esot pārrunāts arī ar dažiem sociālajiem partneriem, kuri tam pauduši atbalstu. «Mēs esam runājuši ar sociālajiem partneriem. No arodbiedrībām, protams, ir liels atbalsts. Ar Latvijas Darba devēju konfederāciju es vēl šodien arī tikšos,» stāstīja politiķis, prognozējot, ka arī darba devēji droši vien kopumā piekrīt nepieciešamībai celt minimālo algu.

    Eglītis uzsvēra, ka Latvijas minimālās algas atšķirība pret Lietuvu un Igauniju jau ir izveidojusies «nepiedodami liela» un pie šodienas cenām izdzīvot ar 500 eiro pirms nodokļu nomaksas ir ļoti liels izaicinājums.

    Ministrs atzina, ka sākotnēji ministrija bija izstrādājusi piedāvājumu minimālo algu nākamgad celt līdz 640 vai 700 eiro, tomēr tagad esot kļuvis skaidrs, ka palielinājums līdz 700 eiro būtu pārāk straujš.

    Kā ziņots, trešdien notikušajā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē Eglītis pastāstīja, ka par minimālās algas celšanu nākamgad diskusijas vēl turpinās, tomēr, ministra ieskatā, šajā virzienā varētu doties.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē