Viņš nešaubās, ka mediķi «izvilks arī šo krīzi», taču mediķi katru dienu sastopas ar reālu teroru, kas izpaužas kā dezinformācija un reāli draudi.
«Katru dienu ir reāls terors. Veidojas iespaids, ka nekas netiek darīts, lai apturētu slikti izglītoto un slikti audzināto cilvēku reālu teroru, kas mums apkārt slimnīcai pa perimetru staigā ar videokamerām, filmē, pēc tam pa savam interpretē un stāsta, ka nav Covid-19, nav slimnieku un viss tas ir blefs. Reāli draud ārstniecības personām, apsaukājas un tamlīdzīgi,» norādīja Višņakovs.
Ņemot vērā minēto, mediķis rosina kādus iespējami stingrākus pasākumus vai rīcību no Valsts policijas, lai minētās darbības pārtrauktu.
«Jo tālāk, jo grūtāk. Ja pacientam, ko atved aizdomās par insultu, konstatējam Covid-19, tad nereti tuvinieki vaino mūs, ka mēs viņu apzināti inficējam, falsificējam. Tāpat uzbrūk ne tikai morāli, bet arī fiziski klauvē pie logiem. Iespaids ir tāds, ja pacientu skaits būs lielāks, tad varbūt vajadzēs policijas palīdzību uz vietas pie slimnīcām,» norādīja mediķis.
Ņemot vērā minēto, mediķiem esot grūti pierunāt savus kolēģus sniegt intervijas televīzijā par Covid-19 tēmu, jo, nokļūstot publiskajā telpā, mediķi baidās no agresīviem cilvēkiem, norādīja Višņakovs, gan piebilstot, ka visas publisko attiecību akcijas pandēmijas apkarošanā ir jāturpina intensificēt.
Viņš arī uzskata, ka nepieciešams vairāk sociālo tīklu saturu kontrolēt, jo «tas sit pa veselības sistēmu psiholoģiski, ka visi medicīnā melo».
Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) valdības sēdē norādīja, ka šodien notikusi sapulce, kurā spriests, kā labāk aizsargāt mediķus. Praktiska personu aizsardzība nav vienīgais risinājums, jo būtiski ir vairot uzticēšanos, kas savukārt mazinātu ticību dezinformācijai, viņa sacīja.
Policija seko katram draudu izteikšanas gadījumam, par kuru ziņots likumsargiem, un attiecībā uz mediķiem policija īsteno viņu aizsardzības darbības, apgalvoja ministre.