Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam! 50% atlaide līdz 20. janvārim
ABONĒT!
  • Vīngliemežu audzētājs Ainis Noviks: Dieva labvēlība tiek dulliem optimistiem!

    Dzīvesveids
    Ieva
    Ieva
    8. novembris, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Matīss Markovskis
    5/7Ēd pat latvāņus

    Ēd pat latvāņus

    Kā gliemeži pārziemo? «Rudenī ielien zemē apmēram 40 cm dziļumā, kur spēj izturēt pat lielu aukstumu. Tā ka par izdzīvošanu rūpju nekādu,» stāsta Ainis.  «Pavasarī, pamostoties no ziemas guļas, to pirmā delikatese ir nātres, tad pienenes. Pēc pirmajiem zaļumiem gliemju ēdienkartē iekļaujam kāpostus, burkānus, ķirbjus, kabačus, arbūzus un pat latvāņu lapas – gliemežiem to kodīgā sula neskādē.

    Kā jau zālēdāji, gliemeži gremo vai visu laiku, tāpēc barojam tos bagātīgi, īpaši vakaros, jo vīngliemeži ir nakts dzīvnieki, tad sukā iekšā visvairāk. Vīngliemeži jāsargā no vārnveidīgajiem putniem, kuri iemācījušies cieto čaumalu sašķaidīt pret akmeni un tā tikt pie garda kumosa. No pelēm un kurmjiem, kuri kāro gliemežu oliņas, kā arī no melnajām skrejvabolēm, kuras ar sašaurinātu ķermeņa priekšgalu ielien čaumalā un izēd gliemežu dzimumorgānus.»

    Vai Ainis zina vismaz aptuvenu audzētavas iemītnieku skaitu? Gliemežus skaitot kilogramos, un vienā kilogramā ir 40–45 gliemeži. Aplokā ideālais to blīvums ir 1,5 kg uz kvadrātmetru, tad nu var sarēķināt, cik iemītnieku tur ir. Pieaugumu no katra aploka gan esot grūti noteikt, jo nemitīgi notiek rotācija – izņemtie aiziet gatavošanai, to vietā nāk citi. Sezonas laikā aiziet ap 6 tonnām gliemežu. Tā kā tūristu braucot daudz, vīngliemežus iepērkot arī no vietējiem vācējiem.

    Intervijas turpinājums:

    Nākamā lapa

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē