Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam! 50% atlaide līdz 20. janvārim
ABONĒT!
  • Vīngliemežu audzētājs Ainis Noviks: Dieva labvēlība tiek dulliem optimistiem!

    Dzīvesveids
    Ieva
    Ieva
    8. novembris, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Matīss Markovskis
    4/7Sejas masieri

    Sejas masieri

    Vēl uzzinu, ka vīngliemeži audzētavā mīt divos īpašos aplokos jeb voljēros, kuru garums ir 30 metru, platums – astoņi metri, nožogojums pusotra metra augsts. Semināros stāstītais par aploku ierīkošanu gan praksē nekam neesot derējis. Proti, tur ieteiktais ķīniešu ražotais speciālais tīkls laikam domāts tikai Ķīnas vīngliemežiem (ja vien tur tādi vispār ir), bet ne mūsējiem, jo tie bez problēmām pārvarot tīklā iestrādātos īpašos volānveida šķēršļus. Nederīgs praksē izrādījies arī diezgan nežēlīgais ieteikums par barjeru izmantot elektrisko ganu.

    Siltā laikā tas savu funkciju veicis labi – gliemezis, pielīdis pie vadiņiem, dabūjis pa pirkstiem un ieslēdzis atpakaļgaitu. Mitrā laikā radībiņa no vadiem nav paguvusi atrauties – vadi kļuvuši sarkani, bet par pārbēdzēju likteni labāk nerunāt… 

    Tad nu pašam nācies domāt, ko darīt, lai gliemeži nevarētu izrāpot no mājvietas. Un praktiskais latgalietis, protams, izdomājis! Nopircis aizsargsietu, kādu izmanto ēku remontu laikā, un uzmeistarojis tādu konstrukciju, kas dod simtprocentīgu garantiju, ka gliemeži no aploka neizrāpos.

    «Āķis ir tajā, ka sietu 45 grādu leņķī visa aploka garumā nostiepj trose, un gliemežiem, rāpojot pa slīpo virsmu, aptrūkstas gļotu, kuras tos notur pie virsmas, un spēka, jo tieši gļotu jeb mucīna izstrādāšanai gliemeži to patērē visvairāk. Rezultātā tie nokrīt atpakaļ aplokā. Turklāt mans izgudrojums izmaksā krietni lētāk nekā ķīniešu!» sevi atkal uzslavē Ainis. Un piebilst, ka gliemežu gļotas akciju sabiedrība Dzintars izmantojot dārgu sejas krēmu ražošanai. Bet arī Noviku saimniecība neesot nekāda vakarējā – Ošu mājā kā izklaidi piedāvājot veikt sejas masāžu ar vīngliemežu gļotām.

    Par tādu masāžu, kas ļoti iecienīta Japānā, Ainis izlasījis internetā un teju uzreiz nolēmis pie darba likt arī savus vīngliemežus. Kas ļoti svarīgi – tas nav prasījis nekādus ieguldījumus, tikai masāžas galds no dēļiem bijis jāuzmeistaro.

    Kosmētiskais efekts rodas tā: mīkstmiesis, uzlikts uz ādas, cenšas to nogaršot, ādas virskārtu skrubinot ar mēli. Rezultātā tiek atvērtas poras, noskrubinātas atmirušās šūnu daļiņas, un āda pēc šādas gliemežu pastaigas izskatoties samtaina.

    Procedūra ilgst 15 minūtes, pēc tam gļotas nevis nomazgā, bet maigi iemasē sejā. Paskatos uz Aini un saku, ka nu man skaidrs, kāpēc viņam tik gluda sejas āda. «Man gan āda gluda tāpēc, ka pietiekami daudz tauku rezervju!» Ainis smejas.

    «Vienīgais, kas dāmām jāielāgo, – pirms masāžas no sejas jānoņem kosmētika. Un vēl – gliemežiem dikti nepatīk alkohola smarža. Tāpēc, ja iepriekšējā dienā iedzerts, uz masāžas galda nav vērts gulties – gliemeži rauks degunu un nekustēs ne no vietas.» Taču, ja ir tāda vēlēšanās, kaut ko stiprāku varot nobaudīt pēc tam – degustācijā Ainis piedāvā arī paša dzītu šmakovku Valna glymiezs.

    Intervijas turpinājums:

    Nākamā lapa

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē