Viņš sacīja, ka 2016.gadā biedrība Zolitūde 21.11., cietušo pārstāvji un Maxima Latvija vienojās par materiālā atbalsts nodrošināšanu katrai bojā gājušo ģimenei 100 000 eiro apmērā. Atbalsts tika sniegts arī bojā gājušo tuviniekiem, cietušajiem, kas guva fiziskus miesas bojājumus, bērniem, kas traģēdijā zaudēja vecākus, kā arī morāli cietušajiem.
Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notika traģēdija – sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.
Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām – ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam, veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam, arhitektam Andrim Kalinkam un uzņēmuma Re&Re būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam. Prokuratūra apsūdzības minētajām personām uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.
Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem – Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai – izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas. Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija. Apsūdzēta ir arī Maxima darbiniece Inna Šuvajeva.
Zolitūdes traģēdijas krimināllietas nākamā tiesas sēde paredzēta trešdien, 25.septembrī.