Iespējams, militārajās mācībās Krievijas austrumos piedalās jau aptuveni 10 000 Ziemeļkorejas karavīru, lēš Pentagons. Iepriekš Baltais nams ziņoja, ka uz Ukrainu tiks sūtīti 3000 karavīru, vēsta portāls CNN.
Dienvidkorejas Nacionālais izlūkošanas dienests (NIS) ziņo, ka «daļa Ziemeļkorejas armija, tostarp augsta ranga militārpersonas, varētu pāriet uz frontes līnijām». NIS atklājuši, ka Krievijas militārpersonas esot uzsākušas Ziemeļkorejas karavīru krievu valodas pamatu apmācību, kur galvenais mērķis ir iemācīt apmēram 100 pamata militāros jēdzienus un vārdus, piemēram, «uguns» un «pozīcija». Dienvidkorejas izlūkošanas dienests akcentēja, ka šobrīd lielākais izaicinājums sadarbībai starp ziemeļkorejiešiem un krieviem ir valodas barjera, un nav skaidrs, kā abas puses to pārvarēs.
Tāpat Dienvidkorejas izlūkdienests manījis, ka Ziemeļkoreja ir pastiprinājusi savus drošības pasākumus – tas tiekot darīts, lai aizsargātu savu diktatoru Kimu Čenunu, kā arī, lai neizplatītu ziņas par ziemeļkorejiešu izvietošanu Krievijā. Piemēram, Krievijā nosūtītajiem Ziemeļkorejas virsniekiem esot aizliegts izmantot telefonus, savukārt karavīru ģimenēm tiek ziņots, ka viņu tuvinieki piedalās «standarta militārajās apmācībās».
Citi lasa
Neraugoties uz šiem «drošības» pasākumiem, dažviet Ziemeļkorejā jau ir izplatījusies informācija par pašmāju karavīru atrašanos Krievijā, izraisot «nemierus» dažās valsts daļās.
Vietējie iedzīvotāji un karavīri ir pauduši satraukumu, ka, iespējams, paši tiks sūtīti uz Krieviju, savukārt citi ir neizpratnē, kāpēc viņi tiek upurēti citas valsts labā, raksta CNN.
Aizvadītajā nedēļā Ukrainas specdienesti pārtvēra Krievijas pārraides kanālus un publiskoja audio failu no telefonsarunas, kurā skaidri dzirdams, kā krievu armijnieki nicinoši ķengā Ziemeļkorejas karavīrus, saucot tos par «K bataljonu» un «nolādētajiem ķīniešiem». Audioierakstā dzirdama saruna starp diviem karavīriem, no kuriem vienam ir uzdots satikties ar «jauniņajiem». Pēc sarunas saprotams, ka uz 30 Ziemeļkorejas militārpersonām paredzēts viens tulks un trīs vecākie virsnieki, par ko abi krievu karavīri ir satriekti.
«Viņš tur stāv ar izvalbītām acīm kā k*** un runā par savu K bataljonu. Es prasu viņam: «Kurš sagādās viņiem ieročus, munīciju?» Mums ir savas kvotas. Un, ko es esmu dzirdējis, tas jāsagādā brigādei. Un tad viņš saka: «Kāpēc brigādei? Jo jūs visu esat jau saņēmuši»,» sarunā saka karavīrs. «Vienīgais, ko es nesaprotu, ir tas, ka uz 30 cilvēkiem vajadzētu būt trim vecākajiem virsniekiem. Kur mēs tos dabūsim? Mums viņi kaut kur jāizrauj,» viņš turpina.
Ziemeļkorejas iesaistīšanās Krievijas karā ir nopietns pavērsiens. Āzijas valstij ir pasaulē lielākais karaspēks pasaulē – tā sastāvā ir 1,2 miljonu karavīru, tomēr ziemeļkorejiešiem trūkstot praktiskas zināšanas īstos kara apstākļos. Kremlis sākotnēji kategoriski noliedza Ziemeļkorejas karavīru izvietošanu, taču aizvadītajā nedēļā BRICS samitā Krievijā vadonis Vladimirs Putins šo faktu atteicās komentēt.