Izsaukuma pieteicēji parasti norāda, ka bezpilota gaisa kuģis var radīt apdraudējumu cilvēku veselībai un dzīvībai, ja nokritīs no augstuma.
Ierodoties notikuma vietā, VUGD glābšanas darbu vadītājs nereti konstatē, ka drons, kas atrodas augstumā, nerada nekādu apdraudējumu cilvēkiem. Atgādinām, ka VUGD galvenais uzdevums ir cilvēku dzīvību glābšana.
Iesaistot resursus notikumos, kur nav apdraudējuma cilvēkiem, tiek mazināta dienesta darbības kapacitāte.
Piemēram, laikā, kad resursi būs iesaistīti bezpilota gaisa kuģa nocelšanā no augstuma, var rasties reāla nepieciešamība glābt cilvēku, bet dienests nevarēs nekavējoties sniegt palīdzību, jo resursi nebūs pieejami.
VUGD saprot iedzīvotāju vēlmi atgūt savus bezpilota gaisa kuģus, tādēļ aicina dronu lietotājus lidojumu laikā ievērot noteikumu prasības. Bezpilota gaisa kuģu lidojumus reglamentē 2019. gada 13.augusta Ministru kabineta noteikumi Nr. 368 Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi, kas izdoti saskaņā ar likuma Par aviāciju 47. pantu.
Lai nenotiktu negadījumi ar bezpilota gaisa kuģiem un rūpētos blakus esošo cilvēku drošību, lidojumiem jāizvēlas vietas, kas atrodas pēc iespējas tālāk no kokiem, celtnēm, būvju un ēku konstrukcijām, aiz kurām bezpilota gaisa kuģi varētu aizķerties.
Savukārt gadījumos, kad bezpilota gaisa kuģi ir aizķērušies grūti sasniedzamā augstumā, aicinām vērsties pie pakalpojumu sniedzējiem (arboristiem vai alpīnistiem), kuri varētu nodrošināt bezpilota gaisa kuģu nocelšanu no augstuma.
Atgādinām, ka uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 ir jāzvana gadījumos, kad pastāv briesmas dzīvībai!
Zvaniet 112, ja ir:
- ugunsgrēks;
- nepieciešama medicīniskā palīdzība;
- nepieciešama policija;
- jūtama gāzes smaka;
- ceļu satiksmes negadījums;
- negadījums uz ūdens;
- negadījums uz dzelzceļa;
- negadījums darba vietā;
- noticis ēkas sagruvums;
- noticis zemes nogruvums;
- atrasta ķīmiska viela;
- atrasts aizdomīgs priekšmets;
- saņemts aizdomīgs pasta sūtījums.