Ministre atzina, ka slimnīcu «pārkārtošanās jauda ir pietiekami ievērojama – mēs runājam pat par 1000 pacientiem». Taču viņa uzsvēra, ka šī jaudas palielināšana cīņai ar Covid-19 notiktu uz citu pacientu rēķina, proti, atliekot noteiktas ārstnieciskas procedūras cilvēkiem ar citām diagnozēm.
Viņkele arī pastāstīja, ka ir uzdevusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam izstrādāt iespējamos pacientu uzņemšanas reorganizācijas plānus, un viens no variantiem paredz «noteiktu slimnīcu atvēršanu papildus tikai Covid-19 pacientiem, ja būs tāda nepieciešamība». Politiķe neatklāja, kuras varētu būt šīs slimnīcas.
Vaicāta, kad sabiedrības varētu uzzināt skaidrāku veselības aprūpes sistēmas pārorganizēšanas plānu krīzes situācijā, Viņķele atbildēja, ka «tie plāni ir darba kārtībā, sākotnējās aprises jau ir bijušas diskutētas un šodien no rīta tad lemsim tālāk».
Ministre arī piebilda, ka Latvijā ir pieejami ap 550 mākslīgās elpināšanas aparāti, taču no viņas teiktā bija noprotams, ka nav īsti skaidrs, cik ļoti medicīniskais personāls ir gatavs tos izmantot.
Vienlaikus gan Viņķele uzsvēra, ka medicīniskais personāls ir nesalīdzināmi gatavāks Covid-19 pacientiem, nekā tas bija agrā pavasarī.
Kā ziņots, veselības ministre iepriekš ir izteikusies, ka Latvijas slimnīcās ir aptuveni 250 gultasvietas Covid-19 pacientiem, bet pēc šīs robežas pārsniegšanas būtu jādomā par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas pārorganizēšanu.
Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta sniegto informāciju, pēdējās nedēļas laikā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits ir dubultojies. Svētdienas rītā Latvijas slimnīcās ārstējas 146 Covid-19 pacienti, bet vēl pirms nedēļas stacionēti bija 72 Covid-19 pacienti.