Pēc viņas teiktā, priekšlikuma samazināt pašizolācijā pavadāmo dienu skaitu kontaktpersonām mērķis ir nodrošināt, lai darbaspēka akūta trūkuma gadījumā būtu, kas strādā. «Otrs [variants], protams, ir attālinātais darbs, bet, kā zināms, ir ļoti daudzas nozares, kurās tas vienkārši nav iespējams,» norādīja Meņģelsone.
Jautāta, vai pašizolācijā pavadāmo dienu skaitu kontaktpersonām varētu samazināt, piemēram, no desmit līdz piecām, LDDK vadītāja atbildēja, ka OVB par šo jautājumu debatēja, bet pie gala slēdziena vēl nenonāca. «Tā būtu kopīga debate gan ar epidemiologiem, gan Veselības ministriju, bet šobrīd arī citas valstis tā rīkojas, ka būtiski samazina [pašizolācijas dienu skaitu Covid-19 kontaktpersonām],» norādīja Meņģelsone.
Vaicāta, vai minētais jautājums varētu tikt apspriests jau šodien gaidāmajā valdības sēdē, darba devēju pārstāve atbildēja, ka šāda iespēja pastāv, tomēr viņa neesot redzējusi pēdējo priekšlikuma redakciju, tāpēc to esot grūti komentēt.
Kopumā LDDK neiebilst pret ārkārtējās situācijas un noteikto ierobežojumu pagarināšanu valstī, tomēr uzsver, ka tādā gadījumā vienlaikus obligāti ir jāpagarina arī atbalsta pasākumu sniegšana uzņēmējiem.
Kā ziņots, šodien valdība lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu valstī Covid-19 izplatības dēļ.
Kā otrdien, 4.janvārī, pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), valstī izsludināto ārkārtējo situāciju paredzēts pagarināt līdz 28.februārim. Pašreiz spēkā esošais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka tā ir spēkā līdz 11.janvārim.
Premjers skaidroja, ka valstī pamatā paliks spēkā pašlaik noteiktie ierobežojumi, tomēr tiks pastiprinātas prasības saistībā ar masku valkāšanu, vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu, kā arī tiks paplašināta testēšana.
Kariņš solīja, ka tik ilgi, kamēr spēkā būs ierobežojumi, būs pieejami arī finanšu atbalsta mehānismi uzņēmējiem.