Āra terašu darbība Rīgā atļauta no 1. aprīļa līdz 31. oktobrim, turklāt šis termiņš var tikt pagarināts, ja vien ir atbilstoši laikapstākļi. Terasēm oficiāli atļautais darba laiks ir līdz pulksten 22 vakarā, turklāt no centrā un Rīgas rajonos esošajām terasēm nav atļauts atskaņot mūziku.
Rīgas pilsētas Būvvalde un Rīgas pašvaldība ir noteikusi, ka āra terases nedrīkst apgrūtināt iedzīvotājus un pilsētas viesus, tādēļ to darbībai ir ierobežojumi.
Klusināta fona mūzika, visticamāk, iebildumus neradīs, bet par skaļu mūziku no āra terases var uzlikt sodu. Izņēmums ir Andrejsala un Vecrīga – tur āra terases var būt atvērtas kaut vai visu diennakti, taču arī tur nav atļauta skaļa mūzika – maksimāli atļautais skaņas robežlielums 65 decibeli.
Citi lasa
Ir vēl arī citi nosacījumi. Piemēram, uz ielas, kur atrodas āra terase, priekšroka ir gājējiem. Nav pieļaujams, ka gājēju ietve ir aizbarikādēta ar galdiņiem un gājējiem ir grūti tikt garām. Pie terases jābūt vismaz divus metru platai ietvei, lai var brīvi tikt garām arī gājēji ar bērnu vai invalīdu ratiņiem u. c. Ja terase atrodas uz gājēju ietves, nevienam nav tiesību aizliegt iet tai cauri.
Pamanot ar āra terasēm saistītus pārkāpumus, ieteicams ziņot pašvaldības policijai.
Konstatējot pārkāpumu, pirmajā reizē terases īpašniekam visdrīzāk tiks izteikts brīdinājums un dots laiks, lai to novērstu. Ja pārkāpumi netiek novērsti, piemēro administratīvo sodu – no 50 eiro līdz 715 eiro. Terases īpašniekam administratīvo sodu var piemērot katru dienu – līdz pārkāpums tiek novērsts. Turklāt ikreiz sods ir procentuāli lielāks, un izpilddirekcijai ir tiesības anulēt un neizsniegt tirdzniecības atļauju. Šādi gadījumi Rīgā jau ir bijuši.