«Vēlētos to dabiskā veidā saņemt no kāda, kuram tas ir konstatēts, bet nav simptomu un nav arī citu slimību. Un tad maksimāli drošā veidā, izolējoties no ārpasaules, karantīnā gribētu to izslimot,» savu plānu toreiz aprakstīja Rūdolfs Brēmanis.
Viņa ideja bija izslimot Covid-19, iegūt organismā antivielas un uz savas ādas pārbaudīt, ar ko slimniekam jārēķinās. Kopš tā laika pagājuši pieci mēneši, pandēmija turpinās, un tagad sarunā ar PDz Rūdolfs atzīst – Covid-19 viņu joprojām nav skāris, bet pavasarī teiktais bija domāts kā joks.
«Mana aprīļa sākumā paustā vēlme inficēties ar Covid-19 bija saistīta ar ironisku attieksmi pret tiem, kuri pārspīlētā veidā paniski baidījās no šī vīrusa.
Visu vasaru notika dažādi festivāli, bija pārpildīti veikali, kafejnīcas, bāri, naktsklubi. Vēl arī slavenais Tērbatas gājēju ielas atklāšanas pasākums, masveida protestu gājieni Baltkrievijā, un pavisam citādā attieksme Zviedrijā liecina par to, ka šis sezonālais vīruss nav bīstamāks vai lipīgāks par citām kaitēm, no kurām mira, mirst un mirs cilvēki gan pasaulē, gan Latvijā. TV saka – jābaidās, un cilvēki uzreiz baidās. Ārstu ikdienā stacionēti pacienti un to nāve nav nekas ārkārtējs.
Ar vēzi vien Latvijā mirst 16 cilvēki dienā jau vismaz desmit gadus, tātad ap 6000 cilvēku gadā. Kāds teiks – vēzis nav lipīgs. Labi, paanalizējiet mirstību no gripas – tā ir lipīga. Katru rudeni tiek hospitalizēti simtiem cilvēku un mirst desmiti, un tas ir ar visu to, ka ir vakcīna,» spriež viņš.
Brēmanis uzskata, ka ārkārtējais stāvoklis ir izdevīgs valdībai: «Tā ir politika!» Bijušais diplomāts ir politiķa Alda Gobzema ideju piekritējs un uzskata, ka nevis sejas maska pasargās no saslimšanas ar koronavīrusu, bet gan imunitāte.
«Iesaku nodarboties ar sportu, kustēties svaigā gaisā, veselīgi ēst, mazāk lietot alkoholu, būt pozitīvi noskaņotiem un kritiski raudzīties gan uz to, ko saka sazvērestību teoriju piekritēji, gan uz to, ko saka valdība. Viss jāpieņem zināšanai un jāskatās uz to vienlīdz kritiski,» teic bijušais diplomāts.