Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais tiesas spriedums, tiesa nolēmusi apmierināt Vaivoda pretprasību pret Rīgas pašvaldību par atstādināšanu no amata. Tiesa atcēlusi rīkojumu par viņa atstādināšanu.
Tiesa arī apmierinājusi Vaivoda pretprasību pret pašvaldību par vidējās izpeļņas piedziņu par darba piespiedu kavējumu 26 451 eiro apmērā.
Kā aģentūrai LETA teica pilsētas izpilddirektors Jānis Lange, pašvaldība respektēs tiesas lēmumu un no šodienas Vaivodu atjaunos darbā.
Tiesas ieskatā, kamēr Vaivods nav notiesāts par korupciju, tikmēr viņš ir nevainīgs, teica Lange, piebilstot, ka darba devēja uzticību Vaivods nav atguvis.
Tādēļ tikšot meklēta iespēja, kā izmantot Vaivoda profesionālās zināšanas un pēc iespējas viņu turēt tālāk no finanšu līdzekļiem, piebilda izpilddirektors.
Kā ziņots, prokuratūra nodevusi Ekonomisko lietu tiesai krimināllietu, kurā bijušais Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Vaivods un uzņēmējs Pāvels Tomiļins apsūdzēti par 50 000 eiro kukuļa piedāvāšanu Satiksmes ministrijas (SM) valsts amatpersonai.
Lieta ir saistīta ar zemesgabaliem pie Rīgas lidostas. Ar Rīgas domes 2012.gada 3.jūlija lēmumu pašvaldība nodeva privatizācijai 22 neapbūvētus zemesgabalus pie Rīgas lidostas, kas 2022.gada 15.aprīlī tika pārdoti pašvaldības izsludinātā izsolē, aģentūru LETA informēja prokuratūra. 2022.gada 28.aprīlī starp Rīgas pašvaldību un izsoles uzvarētāju noslēgts nomaksas pirkuma līgums, ar kuru tika iegādāti minētie zemes gabali.
Izmeklēšanā konstatēts, ka starp izsoles uzvarētāju un apsūdzētā uzņēmēja uzņēmumu vēl pirms izsoles sākuma tika noslēgts konsultāciju līgums, citastarp par palīdzības sniegšanu, lai sasniegtu labāko iespējamo rezultātu minēto zemes gabalu izsolē, kā arī nodrošinātu labākos iespējamos nosacījumus to iegādei.
Turklāt tika noslēgts arī zemju pirkšanas priekšlīgums, ar kuru apsūdzētā uzņēmēja uzņēmumam, kas saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju ir SIA «Ošānis», tiktu pārdoti divi no iepriekš minētajiem zemes gabaliem, kas tiktu iegādāti Rīgas domes izsludinātajā izsolē.
Laika periodā no minēto zemes gabalu pārdošanas līdz 2023.gada nogalei Rīgas pilsētas tiesā pieņemti vairāki lēmumi par nostiprinājuma lūgumu atstāšanu bez ievērības, nolemjot nenostiprināt minēto zemes gabalu īpašuma tiesību maiņu Zemesgrāmatā, kā iemeslu minot apstākli, ka SM nav izteikusi nepārprotamu piekrišanu Rīgas pašvaldības piedāvātajam lietas apstākļu risinājumam un jautājuma par pirmpirkuma tiesībām izskatīšanai.
Lai iegādāto zemesgabalu īpašuma tiesības tiktu nostiprinātas Zemesgrāmatā, apsūdzētais uzņēmējs vērsās pie bijušā Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītāja, lai viņš, izmantojot savstarpējās pazīšanās ar SM amatpersonām, piedāvā kādai SM amatpersonai 50 000 eiro. LETA jau rakstīja, ka šī amatpersona bija Rīgas mēra Viļņa Ķirša (JV) biroja bijušais darbinieks, pašreizējā satiksmes ministra Kaspara Briškena («Progresīvie») padomnieks Jānis Meirāns.
Kukulis bija paredzēts, lai amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, panāktu, ka ministrija atsakās no pirmpirkuma tiesībām attiecībā uz lidostas teritorijā esošajiem zemesgabaliem, un tie pārietu izsoles uzvarētāja un secīgi apsūdzētā uzņēmēja uzņēmuma īpašumā.
Vēlāk šis abu apsūdzēto nodoms arī tika realizēts, informēja prokuratūra.
Tā kā izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka kukuļa piedāvāšana izdarīta juridiskas personas interesēs, tika uzsākts arī process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.
Lieta izskatīšanai nosūtīta Ekonomisko lietu tiesai vispārējā kārtībā pret apsūdzētajām personām un piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai SIA «Ošānis», noskaidroja aģentūra LETA.