Lai kā stāstītu, ka līdzīgas kompozīcijas tiek veidotas daudzās NATO dalībvalstīs, ieraugot to, pirmais, kas nāk prātā, ir atmiņas no padomju laikiem, sacīja Rinkēvičs.
Viņš uzskata, ka tēriņi Kadagā veidotajai kompozīcijai nav pamatojami, ņemot vērā visas citas aizsardzības nozares vajadzības un nemaz nerunājot par naudu, kas nepieciešama veselībai, izglītībai vai citām jomām.
«Diemžēl katra tāda ziņa, protams, rada diezgan pamatotas šaubas par to, kas notiek arī tajās jomās, kas mums ir ļoti svarīgas. Vai tas būtu drona gadījums vai šis tanka gadījums… Protams, ka Aizsardzības ministrijas un bruņoto spēku vadībai ir jāizdara viss, lai sabiedrības uzticību atgūtu. Es teiktu šobrīd jau atgūtu,» uzsvēra valsts pirmā persona.
Kā ziņots, aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš atzinuši, ka pie Ādažu bāzes topošās «militarizētās tēlniecības kompozīcijas» izmaksas ir vērtējamas kā finansējuma nelietderīga izmantošana.
LETA jau vēstīja, ka Kadagā pie NBS militārās bāzes šoruden uz betona podesta izvietots savu laiku nokalpojis kāpurķēžu bruņutransportieris «CVR(T)». To aizsardzības nozare nodēvējusi par «militarizētās tēlniecības kompozīciju». Tās izveidei iztērēti aptuveni 183 000 eiro. Aizsardzības ministrs ir ierosinājis dienesta pārbaudi par to.