Savukārt bāriņtiesu pārbaužu rezultāti apstiprina, ka institūcijās pašlaik atrodas lielākoties nepilngadīgie ar veselības problēmām, kuru integrēšanai ģimeniskā aprūpē pietrūkst speciālistu.
2019. gada pirmajā pusē veiktas 80 bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes, no tām 73 pārbaudes veiktas pēc iesnieguma vai sūdzības par iespējamiem pārkāpumiem tieši izglītības iestādēs. VBTAI ir uzsākusi arī 25 administratīvā pārkāpuma lietas.
Pārbaužu laikā konstatēta vienaudžu savstarpējā vardarbība, darbinieku nepietiekama iesaistīšanās problēmsituācijas risināšanā, kā arī neatbilstošu disciplinēšanas metožu pielietošana saskarsmē ar skolēniem no pedagogu puses utt.
Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 atbildējis uz 4955 zvaniem un sniedzis psiholoģisko palīdzību 4446 gadījumos. Sniedzot konsultācijas, 70 gadījumos tika saņemta informācija par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem ģimenēs, kas nodota sociālajam dienestam, bāriņtiesai vai policijai situācijas izvērtēšanai un palīdzības sniegšanai ģimenei, bet 45 gadījumos par bērnu tiesību pārkāpumiem iestādēs, kurās uzturas bērni, informācija tika nodota bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem tālākam darbam.
VBTAI Konsultatīvā nodaļa šī gada pirmajā pusē saņēmusi 122 vecāku vai nepilngadīgo likumisko pārstāvju iesniegumus un izstrādājusi 130 individuālās atbalsta programmas darbam ar bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības problēmām.