«Mikromobilitātes rīku pieejamības paplašināšana iet roku rokā ar lielu atbildību pret ikvienu mūsu skrejriteņu lietotāju un satiksmes dalībnieku. Tāpēc mūsu komanda nemitīgi strādā pie jaunu tehnoloģiju ieviešanas un pozitīvas braukšanas kultūras veidošanas, lai veicinātu skrejriteņu lietotāju drošību un mikromobilitātes attīstību Latvijas pilsētās. Mēs priecājamies redzēt, ka pilsētās, kurās skrejriteņi pieejami jau otro vai pat trešo sezonu, to lietotāji attīstījuši iemaņas un kļūst arvien pieredzējušāki un apzinīgāki,» saka Gerda Kivleniece, «Bolt» skrejriteņu operāciju speciāliste Latvijā.
«Šogad Rīgā darbojas arī «Bolt patruļa», kas ir viens no veidiem, kā cīnāmies ar nepareizi novietotiem skrejriteņiem. Ļoti vērtīgi ir tas, ka iedzīvotāji iesaistās, ne tikai ziņojot par nepareizi novietotiem skrejriteņiem, bet arī citiem ieteikumiem, kā uzlabot mikromobilitāti pilsētā,» saka Kivleniece.
Kā liecina uzņēmuma informācija, neskatoties uz braucienu skaita palielinājumu, tie kļuvuši teju par trešdaļu jeb 28 % īsāki, vidējai ar skrejriteni nobrauktajai distancei sasniedzot 1,8 km. Tas saskan arī ar «Bolt» izvirzīto mērķi veicināt lietotāju izvēli par labu skrejriteņiem auto vietā īsākiem braucieniem, kas nozīmē mazāk automašīnu uz ceļiem un zemākas CO2 emisijas.
Tendenci apliecina arī šogad «Bolt» sadarbībā ar Norvēģijas Transporta ekonomikas institūtu (TØI) veiktais pētījums, kura rezultāti parādīja, ka lietotnē saņemot pamudinājumu, līdz pat 60 % lietotāju īsāku braucienu (līdz 3km) veikšanai izvēlējās skrejriteņus kopbraukšanas vietā.
Latvijā «Bolt» skrejriteņi pieejami 11 Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Daugavpilī, Ogrē, Liepājā, Ventspilī un Rēzeknē, šogad šim sarakstam pievienojās arī Sigulda un Ikšķile.
«Bolt» komanda rūpīgi seko līdzi laikapstākļiem visās pilsētās, kur pieejami skrejriteņi.
Ja temperatūra īslaicīgi samazinās zem 0 grādiem, pastāv iespēja, ka ceļi var būt apledojuši un slideni. Šādā gadījumā skrejriteņi var būt uz ielām, taču tos nav iespējams izmantot līdz brīdim, kad temperatūra atkal būs virs 0 grādiem un nebūs risks, ka ceļš ir apledojis. Lai veicinātu drošu pārvietošanos, «Bolt» ir ierobežojis visu skrejriteņu maksimālo ātrumu līdz 20 km/h, kā arī skrejriteņa paātrinājums ir lēnāks. Arī uzsniegot sniegam, skrejriteņu darbība var tikt īslaicīgi pārtraukta, taču parādoties ilgstošam sniegam, skrejriteņu sezona tiks apturēta līdz pavasarim.
Drošība ir «Bolt» prioritāte, tāpēc šī gada laikā «Bolt» izstrādāja skrejriteņu novietošanas uzlabošanas sistēmu ar mākslīgā intelekta palīdzību, kā arī «Bolt» testē un pakāpeniski Latvijā ievieš pasaulē pirmo braucēju skaita ierobežošanas funkciju, lai novērstu braucienus divatā.
«Bolt» skrejriteņu noma ir pieejama no 18 gadu vecuma un ar to vienlaicīgi var pārvietoties viens cilvēks.