Riski un kompilācijas
Klīst nostāsti par gadījumiem, kad operējot noņem tik daudz ādas, ka pēc tam nav iespējams aizvērt acis. «Manā praksē tā nav gadījies. Taču, kad sāku nodarboties ar plastisko ķirurģiju, kāds ārsts no Amerikas bija atvedis filmu par plakstu operāciju, un tajā bija redzams, ka operācija ar nolūku tiek veikta tā, lai acs pilnībā neaizveras, – iespējams, tāpēc, ka āda ar gadiem atkal kļūst vaļīga. Latvijā šādas operācijas netiek praktizētas,» saka Ina Freimane.
Jāpiebilst – medicīnā tomēr var būt visādi, un patiešām var gadīties, ka acs tūlīt pēc operācijas pilnībā neaizveras. Tādā gadījumā jālieto speciāli acu pilieni acu mitrināšanai. Taču, pārejot tūskai, plakstiņam atkal vajadzētu aizvērties normāli.
Kādas ir iespējamās komplikācijas pēc operācijas?
Citi lasa
Pēc operācijas organisma īpatnību dēļ pēkšņi var veidoties tā dēvētās keloīdrētas – rēta ir cieta, neregulārām malām, aug lielāka par pašas brūces robežām –, un tā var gadīties, pat ja nekad agrāk nekas tāds nav bijis. Tiesa, tādas rētas veidojas ļoti reti, un tad plakstu izskatu var uzlabot ar speciālu ziežu un masāžas palīdzību. Var palīdzēt arī ādas slīpēšanas procedūras.
Vēl viena (ļoti reta) komplikācija, kas var rasties pēc operācijas, ir asiņošana. Paaugstināta asinsspiediena vai citu iemeslu dēļ brūce turpina asiņot. Tā kā acu zonā nav lielu asinsvadu, asiņošana ir neliela, tomēr tā var būt traucējoša. Šādā gadījumā uzreiz jāsazinās ar operējošo ārstu.
Protams, visas vienmēr arī interesē, cik šādas operācijas maksā. Izpētot populārāko plastikas ķirurgu cenrāžus, noskaidrojām: no 500 līdz 1000 eiro.
Pēc operācijas aizliegts
- Sauļoties
- Celt smagus priekšmetus
- Apmeklēt pirti
- Liekties
- Dzert rūgstošus dzērienus