Režisore aģentūrai LETA skaidroja, ka Ziemeļvalstis viņai ir demokrātijas paraugs. Viņas vērtējumā, vēstniecībām kopīgi atzīmēt nacionālos svētkus ir laba ideja. Taču Helmaņa kunga klātbūtne viņai likusi domāt par Ogres muzeja darbinieku un citu kultūras darbinieku nedemokrātisko darba apstākļu vidi.
«Esmu emociju cilvēks, un man radās spontāna reakcija, kāpēc pasākumu, kuru es sauktu par demokrātisku, apmeklē nedemokrātisks cilvēks. Esmu ilgi dzīvojusi Norvēģijā un tur mākslinieki diezgan bieži lej uz galvas. Taču es ļoti atvainojos Dānijas pārstāvim, kurš stāvēja blakus Helmanim, ka aplēju to ar vīnu. Tas nebija plānots,» skaidroja režisore.
Sabiedrības nopēlumu Helmanis izpelnījies gada sākumā, kad saistībā ar viņa ieceri izstādīt sankcijām pakļautajam Krievijas oligarham Pjotram Avenam piederošās porcelāna kolekcijas izstādi izcēlās konflikts starp Ogres pašvaldības vadību un Ogres muzeja darbiniekiem.
Toreiz muzeja pārstāvji iebilduši pret Helmaņa ieceri muzejā sarīkot sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Pjotra Avena porcelāna izstādi no viņa privātkolekcijas, savukārt no domes vadības sekojis lēmums par muzeja reorganizāciju.